„Adminisztrációs hiba”: elveszett 3 hónapnyi felvétel Boldog István lehallgatásáról
Az ügyészség három hónapot nem archivált a felvételekből.
hvg.hu
Boldog István egykori fideszes országgyűlési képviselővel szemben 2019-ben fogalmazódott meg a hivatali visszaélés gyanúja. Az ügyészség később azzal vádolta meg, hogy ő és köre hivatali helyzetével és befolyásával visszaélve befolyásolta a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázati eredményeit. A vád szerint elérték a kivitelezők irányított kiválasztását is, mindezért cserébe a vállalkozóktól pénzt kaptak vissza.
Az egykori képviselő pere szeptember végén folytatódott a Fővárosi Törvényszéken, a tárgyalás során a bíró ismertette, hogy Boldog telefonjának lehallgatását a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat végezte a 2019 júliusa és októbere közötti időszakban. Azonban „adminisztrációs hiba miatt nem került sor a hanganyagok archiválására”, így az ebben az időszakban történt lehallgatásról, telefonbeszélgetésekről csak leiratok állnak rendelkezésre.
Nagy Szilárd, az ügy koronatanúja elfogadta a Boldog István-féle korrupciós rendszert: „ha ez az ára, hogy fejlődjünk, akkor csináljuk” – vallotta a bíróságon.
A Telex ezzel kapcsolatban kérdésekkel fordult a Központi Nyomozó Főügyészséghez, ahonnan az a válasz érkezett, hogy nagyon ritkán fordul elő ilyen típusú hiba, de az ügy érdemét érintő bizonyítást ez nem érinti, „a telefonbeszélgetésekről készült leiratok okirati bizonyítékként kerülnek értékelésre”.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.