Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A külügyminiszter szerint minden a hazai és a nemzetközi előírásoknak megfelelően zajlik.
„Ha Paks II. esetén a rézsűfal dőlését sem a monitoring rendszer adatai, sem a helyszíni ellenőrzések, sem pedig a Paks II. Zrt által szolgáltatott adatok nem erősítették meg, akkor mégis miért döntött úgy a Paks II. Zrt. saját hatáskörben arról, hogy intézkedik az 5. blokk munkagödör déli falának megtámasztásáról” – kérdezte írásban Vadai Ágnes DK-képviselő Szijjártó Péter külügyminisztert.
A kérdés azért is érdekes, mert ahogy korábban mi is beszámoltunk róla, elterjedt az a hír, hogy elmozdulhatott a Paks II. beruházás helyszínén, az 5-ös blokknál álló munkagödör egyik fala, így azt meg kellett támasztani.
Ezt később az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) tagadta és azt állította, hogy a rézsűfal megtámasztása csupán elővigyázatosságból történt.
Vadai arra is kíváncsi volt, hogy a fal megtámasztására azért volt-e szükség, hogy a IV-es blokk alaplemezének a vízszintestől való eltérése ne nőjön tovább.
Érdekelte volna az is, hogy mi igaz abból a hírből, hogy a kivitelezéssel megbízott német cégnek nem fizet a Roszatom, illetve, hogy 2024. december 20 és 2025. január 23 között hány munkavállalót bocsátottak el az építkezésről.
A kérdésekre Szijjártó Péter egyetlen mondattal válaszolt: „A Paks II. projektberuházás kivitelezése a legszigorúbb hazai és nemzetközi előírásoknak megfelelően zajlik”.
A külügyminiszter ugyanazon a napon adta ezt a választ, amikor az újabb hír szerint beomlott az építkezés munkagödre és az OAH mindenféle munkálatot leállíttatott a helyszínen.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.