szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

A férfi azt vallotta, hogy a hangok azt mondták neki, menjen a városba rendet tenni.

Kiszúrta egy beteg egy ápoló szemét a kaposvári kórház zárt osztályán – írta a Sonline.

A portál úgy tudja, hogy az elkövető magyar származású, szlovák–magyar kettős állampolgár, aki néhány nappal korábban érkezett Kaposvárra, és az utcán bolyongott. Később azt vallotta, hogy hangokat hallott, amelyek azt mondták neki, hogy utazzon a városba, és „tegyen rendet”.

A városban kóborló férfi furcsa viselkedése többeknek feltűnt, akik értesítették a hatóságokat. A férfit a helyi kórházba szállították, ahol a pszichiátria zárt osztályára került. Viselkedése erőszakos volt, le is kötözték, de múlt pénteken egy óvatlan pillanatban kiszabadította a kezét, és nagy erővel egy evőkanalat döfött egy férfi ápoló szemébe.

A Sonline úgy tudja, hogy az ápoló fél szemére megvakult, és több napra kómába került, még nem tudni, hogy keletkezett-e maradandó agykárosodása. A támadót letartóztatták, és az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe (IMEI) szállították. A rendőrség életveszélyt okozó testi sértés miatt folytat eljárást.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!