Blikk: Megfojthatta a volt férje a Budapesten meggyilkolt japán nőt
Sikerült megegyezni az áldozat gyermekeinek elhelyezéséről, de azt nem árulták el, hogy Japánba, vagy Írországban fogják-e őket elhelyezni.
HVG
Szakértői véleményekre hivatkozva arról ír a Blikk, hogy a január végén az V. kerületben megölt japán nő halálát fulladás okozta. A cikk szerint elképzelhető, hogy dulakodtak, majd egy párnát szorított a nő arcára.
A gyilkossággal a nő volt férjét gyanúsítják. A házasságból született két gyermekük, az ő elhelyezésükről a család ügyvédje szerint sikerült megegyezni. Spronz Júlia (aki a Patent Egyesület alapítója is) azt mondta a lapnak, hogy nem hozhatja nyilvánosságra, hogy Japánban vagy Írországban élnek-e tovább, de a két testvér együtt marad. A gyerekek még mindig Magyarországon vannak, a hivatali ügyintézés ugyanis roppant hosszadalmas, és még mindig nem zárult le – írják.
Arról március 6-án döntött a bíróság, hogy letartóztatásban marad június 6-ig az ír férfi. Spronz úgy tudja, senki nem látogatja a börtönben.
A kétgyerekes nő összeégett holttestét január végén találták meg, volt férje állítja, nem ő ölte meg és gyújtotta fel. Amennyiben bebizonyosodik ennek az ellenkezője, életfogytiglant is kaphat.
A kétgyerekes nő összeégett holttestét egy január végi lakástűz után találták meg az V. kerületben. A rendőrség először nem kezelte bűncselekményként a japán nő halálát, később viszont az ír állampolgárságú férjét nevezte meg gyanúsítottként.
Kamerafelvételek alapján ugyanis azt állapították meg, hogy január 29-én álruhában ment be a nő lakásába, ahol több mint egy órát töltött el. Később, amikor újra visszatért, arról értesítette a hatóságokat, hogy tüzet észlelt a lakásban.
A nő korábban a rendőrségtől is kért segítséget zaklató férje miatt, de a hatóságok nem indítottak nyomozást. A férfi azt írta nőnek, hogy „fájdalmas, lassú halált fogsz halni”. A rendőrség ezután belső vizsgálatot indított. Később kiderült, hogy a nő a japán nagykövetségtől is megpróbált segítséget kérni, hiába.
A demonstráció a tragédia helyszínétől indult, és a Parlament előtt ért véget. Az eseményre főként női rendőröket vezényeltek ki a hatóságok, a résztvevők több százan voltak. Nem csak a japán anya tragédiája miatt vonultak: a magyar hatóságok rendre magukra hagyják a bántalmazott nőket, gyerekeket.
Az ügynek egy sajátos mellékszála volt, ahogyan a rendőrség kommunikálta a történteket. A nő ugyanis korábban már kapcsolatba lépett egy jogvédő egyesülettel és a történetét ismerők a Budapesti Rendőr-főkapitányság Facebook-oldalán hívták fel a figyelmet az ügy ellentmondásaira, erre azonban a rendőrség hivatalos profilja gúnyolódó kommentekben válaszolt. Az ezt követő felháborodás következtében később kénytelenek voltak hivatalosan bocsánatot kérni az eljárás miatt.
Később a rendőrség bejelentette, hogy az ügy miatt öt rendőrrel szemben indult fegyelmi eljárás, és bejelentették azt is, hogy egy évre visszamenőleg újravizsgálják a kapcsolati erőszak miatt tett feljelentéseket, valamint a megszüntetett nyomozásokat is.
Miért van szükség időről időre egy tragédiára ahhoz, hogy a párkapcsolati erőszak ügyét komolyan vegye a politika, a társadalom? Az előzmények alapján a bántalmazott japán nő minapi halálát követő megrázkódtatás után sem várható érdemi változás.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.