Az izraeli-iráni háború lezárását jelentette be Donald Trump
A bejelentés hírére beszakadt az olaj ára.
Nettó 400-600 ezer forintos fizetést ígérnek a jelentkezőknek.
Orosz és Ukrán Facebook-csoportokban kezdett intenzív toborzásba az iváncsai SK on Hungary akkumulátorgyár számára több munkaerő-közvetítő – írja a Telex. A lapnak több olvasója is képernyőképeket küldött az álláshirdetésekről. Hivatalos honlapja szerint a gyár jelenleg csak PLC tecnikust keres, a cél tehát elsősorban külsős munkavállalók felvétele lehet.
A Telex azt írja, hogy több zárt és nyílt csoportban is jelentek meg álláshirdetések, főként orosz és ukrán nyelven, amelyeket magánszemélyek és céges profilok egyaránt posztolnak. A posztokban nettó 380-600 vagy 420-450 ezer forintos havi fizetést ígérnek a 12 órás, nappali és éjszakai váltott műszakban végzett munkáért.
A lap szerint az elmúlt napokban egy nagy megrendelés hatására az SK a magyarországi termelés felpörgetéséről döntött és mintegy 100-150 embert már munkába is állítottak.
A trend egyértelmű fordulást jelez, március elején még az akkuipar eséséről lehetett mindenhol olvasni. A dél-koreai társaságnak Magyarországon három üzeme van: az SK On Hungary Kft.-nek egy Komáromban, egy pedig Iváncsán, de Komáromban akad egy üzeme az SK Battery Manufacturing Kft.-nek (SBKM) is. A hónap elején pedig több helyről érkeztek hírek nagy létszámú leépítésekről.
Azt, hogy az SK-nál valami nem oké, már abból lehetett sejteni, hogy Iváncsáról a tavalyi próbaüzem után elküldték a kölcsönzött, nagyjából hatszáz kirgiz munkást. Ők voltak azok, akik fekáliával kenték össze a mosdókat búcsúzóul. Akkor azonban a magyar munkavállalókhoz a cég addig még nem nyúlt. Március elején azonban a 444 már arról írt, hogy mind a három telephelyen leépítések kezdődnek.
A bejelentés hírére beszakadt az olaj ára.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Korábban Lázár János azzal vádolta meg őket, hogy túlterheléses támadást indítottak az EMMA rendszere ellen.
Lázár János tiszás hőbörgésről és hobbivasutas dünnyögésről írt a Facebookon.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.