Karácsony Gergely Brüsszelben fogja kérni az üldözési törvény felfüggesztését
A főpolgármester szerint ellenkező esetben a törvény visszafordíthatatlan károkat okoz a magyar demokrácia szempontjából.
hvg.hu
Videót tett közzé csütörtök reggel Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere a Facebook-oldalán. A Liszt Ferenc repülőtéren felvett videón Karácsony arról beszél, hogy hamarosan indul Brüsszelbe, ahol többek között olyan fontos témákról fog tárgyalni, mint a Budapestnek járó, csak soha meg nem érkező uniós források vagy a lakhatási válság európai kezelése.
„Van azonban egy ügy, ami ezek elé került, és bizonyos szempontból talán még ezeknél is fontosabb” – mondja Karácsony, majd áttér a kedd éjjel, Halász János fideszes képviselő benyújtott törvénytervezetre, amely – amennyiben a kormány azt elfogadja – drasztikus változásokat hozhat a független sajtó és számtalan civil szervezet életében.
Karácsony arról beszél, hogy Brüsszelben a Bizottság több tagjával is fog majd találkozni, és arra fogja őket kérni, hogy ne várják meg azt a hosszú procedúrát, amíg elindul, és akár évek alatt végigmegy egy kötelezettségszegési eljárás a törvénnyel kapcsolatban. Helyette „az Európai Bizottság szedje össze a bátorságát, és kérje az Európai Bíróságtól a törvény elfogadása után azonnal a törvénynek a felfüggesztését”.
A főpolgármester szerint az új törvényjavaslat hatalomféltésről, a bosszúról és a kicsinyességről szól.
Kedd éjszaka Halász János egyéni képviselő benyújtotta az általuk átláthatóságinak nevezett törvényt, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal állítana össze egy listát azokról a szervezetekről, amelyek szerintük veszélyeztetik az ország szuverenitását, és befolyásolni próbálják a közéletet. „A közélet átláthatóságáról” című törvényjavaslat alapján komoly korlátozásokat és büntetéseket vezetnének be olyan szervezetek ellen, amelyekről úgy ítélik meg, hogy azok külföldről is kapnak támogatást.
A törvénnyel kapcsolatos híreket, legfontosabb reakciókat a tegnapi nap során végig követtük, ezeket itt tudja elolvasni:
Kedd éjszaka benyújtották az átláthatósági törvényt, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal állítana össze egy listát azokról a szervezetekről, amelyek szerintük veszélyeztetik az ország szuverenitását és befolyásolni próbálják a közéletet. A közélet átláthatóságáról című törvényjavaslat alapján komoly korlátozásokat és büntetéseket vezetnének be olyan szervezetek ellen, amelyekről úgy ítélik meg, hogy azok külföldről is kapnak támogatást.
Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat is a törvénnyel kapcsolatban, erről ebben a cikkünkben olvashat bővebben:
A politikai fenyegetések után benyújtotta átláthatósági jogszabálytervezetét a Fidesz. Ez sokkal több, mint a korábban elbukott civiltörvény, mert szélesebb kört érint és sokaknak lehet félnivalója. Arra keressük a választ, hogy kiknek, miért és mitől kell tartaniuk.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.