Az állami hadiipar most bejelentett privatizációja egyenlő a hazaárulással. Ez egyben a legsúlyosabb nemzetbiztonsági kérdés is, főleg úgy, hogy a vevőként bejelentkező 4iG részvényesei között…
Magyar szerint tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy a vevő a 4iG, amelynek a részvényesei között külföldi tulajdonosok is vannak. „Követeljük, hogy az Orbán-kormány azonnal állítsa le a tranzakciót!” – írja.
A Tisza Párt elnökének posztjából kiderül, hogy reakcióként holnap, a tőzsde nyitásakor el fogja adni az összes 4iG-részvényét – kivéve egyetlen darabot. Mint írja, azért marad szimbolikusan részvényes, hogy „a magyarok érdekét tudjam képviselni a cég közgyűlésein, és követeljem, hogy a vállalat álljon el a tranzakciótól, vagy ha az üzlet megvalósul, akkor térítésmentesen szolgáltassa vissza a hadiipari cégeket az állam tulajdonába”.
Magyar Pétert egyébként bennfentes kereskedéssel vádolják, az ügyészség nyomozást is indított az ügyben még év elején. A vádakat Magyar lapunknak tagadta, mondván: az elmúlt 20 évben összességében néhány millió forintra tehető az a nyereség, amelyet tőzsdei kereskedéssel ért el. Akkor elmondta azt is, hogy 2008 óta OTP-, Telekom-, Richter-, Opus-, Pannergy- és 4iG-részvényekkel rendelkezett, februárban viszont már csak 4iG-részvényei voltak.
Ahogy arról a HVG is beszámolt: a magyar védelmi ipari érdekeltségeket tömörítő állami N7 Holding Zrt.-től a 4iG vesz többségi tulajdonrészt kilenc kiemelten fontos vállalatban. A tranzakcióról, amely a teljes magyar védelmi ipar szerkezetét megrázza és átalakítja, előzetes megállapodást írtak alá a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt.-vel (4iG SDT). A nyár végére várható adásvétel lényege, hogy a magántulajdonba tartozó
4iG Csoport tulajdonrészt szerez a Nemzetgazdasági Minisztérium alá tartozó állami holding kilenc nemzetközi vegyesvállalatában.
Csak a magyarok kisebbsége minősíti magát bal- vagy jobboldalinak – derül ki a Medián júniusi kutatásából. A magukat centristának tartók és a baloldali szavazók körében is biztosan vezet a Tisza Párt.