Horvát nyaralást akart befizetni, félmillió forintot csaltak ki egy férfitól

A csalók rendszerellenőrzésre hivatkoztak, amikor 700 eurós összegeket követeltek.

  • HVG HVG
Horvát nyaralást akart befizetni, félmillió forintot csaltak ki egy férfitól

Egy miskolci férfi a vakáció egy részét Horvátországban akarta eltölteni, online le is foglalta a nyaralását egy ismertebb, megbízható oldalon. Később levelet kapott a szállásfoglaló felület nevében, amiben arról volt szó, hogy az adatait pontosítani kell egy megadott linkre kattintva. Itt kezdődtek a bajok, ugyanis a férfitől ekkor azt kérték az oldalon rendszerellenőrzésre hivatkozva, hogy fizessen ki 700 eurót (kb. 280 ezer forintot). A férfi elutalta a pénzt, ám ekkor a csalók újra kérték az összeget azt állítva, hogy az első tranzakció el lett utasítva. Ezek után azt ígérték, hogy a rendszerellenőrzés után visszautalják a pénzt –az ekkor már több mint félmilliós összeget –, ami nem történt meg. A Miskolci Rendőrkapitányság a csalás gyanúja miatt nyomozást indított ismeretlen tettes ellen a megkárosított férfi bejelentése után – írja a Police.hu

A rendőrség a következőket tanácsolja az internetes csalók kivédéséhez: 

  • Ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait, kódjait! 
  • Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja! 
  • Minden link gyanús, amit nem kértünk. 
  • Ha bajba került, azonnal értesítse a pénzintézetet, és tegyen feljelentést a rendőrségen! 

Mit tegyek, hogy ne verhessenek át csalók a bankom nevében? – Kasszakulcs

Csörög a telefon. Felvesszük és bankunk egyik munkatársa számlaadatainkról kezd faggatni minket, ez pedig gyanússá válik. Jobb esetben letesszük a telefont, rosszabb esetben csalók áldozataivá válunk. Manapság már napról napra változnak a csalók módszerei, így érdemes követni a trendeket és ismerni a legfontosabb figyelmeztető jeleket.

Nyitókép: AFP / ABO / Science Photo Library