Tetszett a cikk?

A BME Karrier KözPont 2003. november 4-5-én rendezi meg az InFoBörze “Integrált Felsőoktatási Állásbörzét” azzal a céllal, hogy a hallgatók és a számos iparágból érkező jövőbeli munkaadóik találkozhassanak.

Az első két őszi rendezvény (2000-ben és 2001-ben) az informatikai szektor szereplőinek szólt, 2002-ben azonban a munkaerő-piac változásait, illetve a piaci szereplők elvárásait követve a rendezvény integrált börzévé alakult át. Az InFoBörze így a műszaki, informatikai, természettudományi, pénzügyi, gazdasági, illetve egészségügyi területen diplomát szerző végzős hallgatók, illetve a néhány éves gyakorlatot szerzett fiatal diplomások és az őket alkalmazni kívánó cégek számára kíván találkozási, kapcsolat-felvételi lehetőséget teremteni. A rendezvényen a szakmai gyakorlati lehetőséget, diplomamunka-témát kereső alsóbb éves hallgatókkal is felvehetik a kapcsolatot a kiállító vállalatok.
Az InFoBörze célja, hogy az álláskeresők megismerjék a munkaerőpiac igényeit, illetve azokat a praktikus tudnivalókat, amelyek nagymértékben hozzásegítik őket a megfelelő állás megtalálásához. A cégek is pontos képet kaphatnak a jelen, illetve a jövő szakember-generációjáról, azok felkészültségéről, tudásáról, ráadásul közvetlen forrásból, hiszen a Műegyetem falai között vehetik fel a kapcsolatot leendő munkatársaikkal. E kapcsolatfelvétel sikerességét a BME Karrier KözPont által végzett felmérés is igazolta, ugyanis a végzett hallgatók 14 százaléka az állásbörzék révén, további 22 százaléka pedig egyéb egyetemi segítséggel helyezkedett el az elmúlt évben.
Az idei InFoBörze iránti érdeklődés várhatóan jelentősen meghaladja a korábbi évekét, ugyanis korábban általában jobbak voltak a fiatal diplomások elhelyezkedési kilátásai, könnyebben lehetett megfelelő munkahelyet találni. Egyre több diplomás végez, ugyanakkor a cégek nem ajánlanak fel számukra kellő mennyiségű, illetve minőségű munkahelyet. A friss diplomások helyzetét tovább nehezíti, hogy a legtöbb cégnél fiatal szakemberek töltik be az állások többségét (a vezetői állásokat is), így a korábbiakhoz mérten sokkal hosszabb karrierúttal kell számolniuk a napjainkban végzősöknek.
A szervezők fontosnak tartják, hogy azok a kisebb, kevesebb munkatársat foglalkoztató vállalkozások is megjelenhessenek az InFoBörzén, amelyek a korlátozott anyagi lehetőségeik miatt hagyományos módon – standdal – nem tudnak részt venni a rendezvényen. Számukra InFoBörze Kalauz című kiadványban, továbbá a honlapon adnak megjelenési lehetőséget. Az idén tavaszi Műegyetemi Állásbörze jól tükrözte az internetes megjelenés fontosságát, hiszen a rendezvény két napján és az azt megelőző 3 hétben közel 30 ezer egyéni látogatót regisztráltak a szervezők.
A műegyetemi InFoBörzét országos jelentőségű és látogatottságú rendezvénnyé kívánják kiterjeszteni a rendezők, ezért a vidéki egyetemi városokból különjáratú buszok segítségével juthatnak el az állást kereső fiatal diplomások az InFoBörzére.
Rekordszámú drónnal támadták Ukrajnát az oroszok keddre virradó éjszaka

Rekordszámú drónnal támadták Ukrajnát az oroszok keddre virradó éjszaka

Az USA azt akarja, hogy az ukránok csökkentsék 25-ről 18-ra a sorozás alsó korhatárát

Az USA azt akarja, hogy az ukránok csökkentsék 25-ről 18-ra a sorozás alsó korhatárát

Infarktust szimulálva próbálta meg ellopni egy budapesti uszoda defibrillátorát egy férfi, két évet kapott

Infarktust szimulálva próbálta meg ellopni egy budapesti uszoda defibrillátorát egy férfi, két évet kapott

Az FBI vizsgálja a Trump-kormány leendő tagjainak küldött fenyegetéseket

Az FBI vizsgálja a Trump-kormány leendő tagjainak küldött fenyegetéseket