Tetszett a cikk?

Október végéig 255 magyar helyezkedett el az Európai Bizottságnál. A magyar állampolgárok számára fenntartott brüsszeli állások közül a felső vezetői tisztségek szinte mindegyike gazdára talált, azonban a középvezetői állásoknak még csak kevesebb mint a negyedét töltötték fel a magyarok.

A bizottság a tíz új tagállamból történő munkaerő-felvételt úgy szabályozza, hogy 2010-ig 3441 állást (tisztviselők és ideiglenes alkalmazottak) kíván feltölteni az új tagországok állampolgáraival - írja a Világgazdaság.

A minap jelentették be, hogy a 2004-re és 2005-re megcélzott álláshelyek 98 százalékát már betöltötték (összesen 1503 munkatársat vettek fel a két évre kitűzött 1529-es célszámból) – idézi a lap a Bruxinfót.

Az új tagállamok számára fenntartott bizottsági főigazgatói, illetve főigazgató-helyettesi tisztségek (az uniós struktúra szerint A15-ös besorolás) közül hat pozíciót került eddig töltöttek be eddig, ezek közül kettőt magyarok kaptak meg. Kazatsay Zoltán, a GKM volt helyettes államtikára a közlekedési főigazgatóságnak, míg Balás Péter volt WTO-nagykövet a kereskedelmi főigazgatóságnak lett a főigazgató-helyettese.

Az eggyel alacsonyabb szintű vezetői posztoknál (A14-es besorolás – igazgatók, illetve vezető tanácsadók) is igen jó a magyarok aránya a már kiosztott állásoknál: az eddig betöltött 18 poszt közül ötöt kaptak magyarok.

Siegler András, az oktatási tárca volt helyettes államtitkára a kutatási, Terták Elemér, a Pénzügyminisztérium egykori közigazgatási államtitkára a belső piaci főigazgatóságon tölti be az igazgatói posztot, míg Herman János volt NATO-nagykövet a külügyi főigazgatóságon, Basch Péter a gazdasági és pénzügyi főigazgatóságon, Zupkó Gábor pedig a bizottság infrastrukturális és logisztikai irodáján kapott vezető tanácsadói tisztséget - írja a lap.

Ezzel a hazánk számára fenntartott A14-es helyek majd mindegyikét betöltötték honfitársaink, ugyanis öszszesen hat poszt jár Magyarországnak ebben a kategóriában. A középvezetői posztokra eddig 26 személyt vettek fel az új tagállamokból, közülük hatan magyarok. Ebben a kategóriában összesen 27 osztályvezetői tisztség jár a magyaroknak, így a 2010-es betöltési céldátumig ezen posztok több mint háromnegyede még nyitva áll a magyar pályázók előtt.

Karrier

Magyarok kimenetele

Másfél évvel az EU-csatlakozás után nagyjából annyi magyar dolgozik Nyugat-Európában, mint egy hazai nagyváros lakossága. Hogy mi a jó és mi a rossz a kiáramlásban, azt még kevéssé látni, azt viszont igen, hogy folytatódik.

Karrier

EU: meddig maradnak a munkavállalási korlátok?

Vaklármának bizonyultak azok az előrejelzések, melyek szerint a csatlakozás után kelet-európai munkavállalók 10-15 milliós tömege árasztja el az unió régi tagállamainak munkaerőpiacait. A nyugati félelmek mégis alig csökkentek.

Karrier

Munkavállalás az EU-ban - HVG-összeállítás

Kik, milyen munkát és mennyiért vállalnak el külföldön? Milyen papírok kellenek a kinti tevékenységhez, illetve miként lehet boldogulni az illegalitásban? A HVG tudósítói többek közt e kérdésekre keresték a választ abban a három uniós országban, amelyekben alighanem a legtöbb magyar dolgozik. HVG-összeállítás az európai munkaerőpiacról.

Az évtized legkomolyabb havazása sújthatja az Egyesült Államokat, hét államban hirdettek szükségállapotot

Az évtized legkomolyabb havazása sújthatja az Egyesült Államokat, hét államban hirdettek szükségállapotot

Kíváncsi, hogy készíti Stanley Tucci a csülkös borsólevest? Íme a színész receptje!

Kíváncsi, hogy készíti Stanley Tucci a csülkös borsólevest? Íme a színész receptje!

Az én hetem: Péterfy Gergely a Tüzes Mezőkön sétál és pacalt ebédel Nápolyban 

Az én hetem: Péterfy Gergely a Tüzes Mezőkön sétál és pacalt ebédel Nápolyban 

5 perc alatt megmondja a L'Oréal gépe, hogyan reagálhat a bőre a kozmetikumokra

5 perc alatt megmondja a L'Oréal gépe, hogyan reagálhat a bőre a kozmetikumokra