Duplájára nőtt a munkanélküliek száma Írországban
Riasztó elbocsátási hullám
Egymás után jelentik be leépítési szándékukat és terveiket az európai nagyvállalatok: az autóiparon és a pénzügyi szektoron kívül az idegenforgalom is érzékeny terület. Hogyan érinti a válság a külföldön munkát vállalókat? Milyen esélyeik vannak és lesznek azoknak, akik az unió tagállamaiban próbálnak szerencsét? Kitekintés.
Külföldi munkavállalás: akiket tárt karokkal fogadnak
A személyek vándorlásának fő mozgatórugója az esetek meghatározó részében a munkavállalás - derül ki a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) World Migration Report 2008 című jelentéséből.
Aggódnak a britek: ki fog dolgozni?
A fokozódó munkanélküliség Nagy-Britanniát sem kerüli el. A válság hatására középpontba került a kérdés: mi lesz azokkal, akik egyik pillanatról a másikra veszítik el állásukat. Vajon tudatosul a brit társadalomban a probléma, vagy perifériára szorul - teszi fel a kérdést internetes oldalán a BBC.
Kilencezres leépítés az ArcelorMittalnál: a válság csak ürügy?
A francia kormány nem fogja hagyni, hogy az ArcelorMittal acélipari konszern a "válságot alibinek" használva bármit megtegyen - közölte Laurent Wauquiez munkaügyi államtitkár, miután kiderült, hogy a cég 1400 fős létszámleépítésre készül Franciaországban.
Lassul a bérek növekedése Csehországban
Csehországban 23 144 korona (hozzávetőleg 236 ezer forint) volt a bruttó átlagfizetés a harmadik negyedben, 7,9 százalékkal több, mint egy évvel korábban - közölte a cseh statisztikai hivatal. A 6,6 százalékos inflációt figyelembe véve a reálbérek 1,3 százalékkal nőttek.