Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hozzá nem értés és az emberi mulasztások miatt évente több ezren veszítik életüket a tengeren, halászás közben - jelentette be az ENSZ szervezete.
A római székhelyű Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezet (FAO) becslései szerint évente 24 ezer ember veszti életét abból a 15 millió dolgozóból, akik tengeri halászattal foglalkoznak. Ez az arány jóval magasabb azokhoz az átlagos halálozási arányszámokhoz képest, amelyek a világ legveszélyesebbnek tartott foglalkozásaihoz - kőbányászat, fakitermelés és szénbányászat - kapcsolódnak -, ezért ez lehet a világ legveszélyesebb foglalkozása - derül ki a szervezet jelentéséből.
Az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezetének (ILO) 2003-as adatai szerint a munkahelyi halálozások száma világszerte elérte az évi 2 millió főt. A balesetek 80 százalékáért az emberi mulasztás, a hanyagság és a hozzá nem értés a felelős, valamint a folyamatos versengés és a rossz minőségű halászhajók is mind a kockázatot növelik.
"A halál legfőbb oka általában a hajó elvesztése. Mikor az elsüllyed, akkor a legénység legnagyobb része, vagy akár minden tagja meghalhat. Másik ok lehet még az összeütközés vagy a robbanás" - mondta Jeremy Turner, a FAO egy halászati szakértője. Véleménye szerint a költségek csökkentése miatti létszámleépítés, a képzés hiánya, a rossz időjárási viszonyok és a kimerültség mind szerepet játszanak a balesetek előfordulásában.
"Mikor valaki így halászik, ott már nem lehet szó biztonságról" - mondta a szakértő, aki hozzátette, hogy halászati szempontból a legveszélyesebb területek közé tartozik a Csendes-óceán északkeleti része, az Északi-tenger, valamint az Atlanti-óceán északi területei.
Egyre több áldozatot követel a megfeszített munka kiváltotta stressz és betegségek. A szívroham a végső állomás? Melyek a munkamánia tünetei és hogyan lehet legyőzni a függőséget? Szakembert és munkamániást faggattunk.