Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A vártnál jobban nőtt a munkanélküliség az euróövezet tagországaiban februárban, jelezvén a gazdasági válság mélyülését.
Az eurót használó 16 országban a munkanélküliség 2006. május óta a legmagasabbra, 8,5 százalékra emelkedett a januári 8,3 százalékról - jelentették az EU statisztikai hivatalában. Elemzők 8,3 százalékot vártak februárról is. A 27 EU-tagországban az állástalanok aránya átlagosan 7,9 százalékra nőtt a januári 7,7 százalékról.
Februárban az állás nélküliek száma 319 ezerrel 13,486 millióra nőtt az euróövezetben, és 478 ezerrel 19,156 millióra az egész EU-ban. A szerdai összesítés szerint Magyarországon 8,7 százalék volt a mutató a januári és a decemberi 8,4-8,4 százalék után.
Az euróövezet országaiban Írországban és Spanyolországban nőtt a legjobban a munkanélküliség, 0,7 százalékponttal 10,0 százalékra, illetve 15,5 százalékra. Az euróövezetben majdnem mindenütt nőtt az állástalanok száma, kivéve Hollandiát, ahol már a hetedik egymást követő hónapban stabil, 2,7 százalék a ráta, egyszersmind a legalacsonyabb is az egész unióban.
Az euróövezeten kívüli országokban Dániában volt a legalacsonyabb a mutató, 4,8 százalék, majd Csehország következik 4,9 százalékkal. A ráta Lettországban és Litvániában volt a legmagasabb, 14,4, illetve 13,7 százalék.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.