Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Az európai unió és a kormányzat által finanszírozott Új pálya - új esély keretében munkaügyi felügyelőket képeztek a Székesfehérvári Regionális Képzőközpontban; a képzésen felsőfokú végzettségű, regisztrált álláskeresők vettek részt.
Az Országos Képzési Jegyzékben is szereplő képzésre száz pályázó közül választották ki azt a negyvenkét felsőfokú végzettségű álláskeresőt, akik a napokban letett záróvizsga után várhatóan május 1-jétől köztisztviselőként dolgoznak majd - mondta Pollák József, a regionális képzőközpont szektorvezetője. Munkahelyük az ellenőrzési feladatokat ellátó regionális irodákban lesz.
A képzés 458 ezer forintba került, amit a TÁMOP Új pálya - Új esély programból fedeztek. A hallgatók felsőfokú végzettségükre épülő, a hatósági feladatok igényeihez illeszkedő eljárási és jogi tudást adó képzésen vettek részt.
Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) tavaly decemberben munkaviszonyt létesített velük, a képzés idején pedig minimálbért kaptak.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
A legjellemzőbb hiányosságok között az olajszivárgást, a nem megfelelő fékhatást, a gumiabroncsok és a futóműalkatrészek nem megfelelő állapotát jegyezték fel.
A városvezetés azt kérte a lakosságtól, maradjanak otthon.
A magyar kormányfő bojkottálja, hogy Ukrajna megkezdhesse a felvételi tárgyalásokat az EU-val, ám most éppen szövetségese, az amerikai elnök szólítja fel, hogy adja fel a vétót, ami meglehetősen váratlan.
A korábbi hírek szerint az amerikai elnök azt kérte, hogy a magyar kormányfő ne blokkolja tovább Ukrajna EU-csatlakozását.