szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A boldog és kiegyensúlyozott párkapcsolat csökkenti a munkahelyi stressznek az egészségre gyakorolt kedvezőtlen hatását egy svéd tanulmány szerint, amelynek eredményeit a héten ismertették.

"A páros élet csökkenti az effajta stressz következményeit. Ha azonban a kapcsolat rosszul működik, a negatív hatások növekszenek" - fejtette ki a tanulmány vezetője, Ann-Christine Andersson Arnten, a göteborgi egyetem doktoránsa.

A nehéz, bonyolult kapcsolatban élő nők sokkal inkább ki vannak téve a szorongásnak, a stressz fizikai következményeinek és az álmatlanságnak, mint azok a nők, akik boldognak találják házaséletüket - áll a 900 férfi és nő megkérdezésével készült tanulmányban.

A férfiak körében a depresszió, a szorongási rohamok vagy más, stresszel kapcsolatos reakciók azokat sújtják leginkább, akik közepesnek értékelték a párkapcsolatukat - érdekes módon kevésbé azokat, akik rossznak vagy jónak nevezték a szerelmi viszonyukat.

"Ez azzal magyarázható, hogy azok, akiknek közepes az érzelmi kapcsolatuk, nagy nyomás alatt állnak, hogy erőfeszítést fejtsenek ki a viszony javítása érdekében. Míg ha a kapcsolat rossz, azt mindössze konstatálják, és azt hiszik, hogy nincs mit tenni" - írta Andersson Arnten a tanulmány összegzésékor.

A vizsgálat szerint a mindennapi élet - néha jelentéktelen, ám rendszeres - stresszhelyzeteinek hatásai diszkréten és eleinte észrevétlenül jelentkeznek. A stressznek kitett ember mindaddig alkalmazkodik a változásokhoz, amíg olyan egyensúlyhiányos helyzetbe nem kerül, hogy jelentős erőfeszítésekre lenne szüksége a napi stressz leküzdéséhez.
Karrier

Hogyan szabaduljunk meg a munkahelyi stressztől?

A vállalkozások jó része egy gombnyomásra kimutatja, hogy mennyit veszít a munkavállalók betegsége miatt, arra azonban nincs adat, mennyit nyerhet, ha lépéseket tesz az egészség-fejlesztés irányába. Szerencsére egyre több vezető kezdi elismerni az egészségmegtartó programok ösztönző és hatékonyság növelő hatását, amivel a dolgozók életmódváltását is elősegítik.

MTI Karrier

A munkahelyi stressz árt a szexuális életnek

A merevedési zavarral küzdő férfiak több mint háromnegyede (85 százaléka) a munkahelyi stresszt és a túlhajszoltságot teszi felelőssé a probléma kialakulásáért, derült ki a Magyar Szexuális Medicina Munkacsoport és az Origo internetes portál kutatásából.

MTI Karrier

Munkahelyi stressz: kiket fenyeget a depresszió?

Kanadai kutatók megállapították, hogy a stresszes munkakörben tevékenykedőknél nagyobb a depresszió kockázata, míg a munkateher enyhítése a depresszió előfordulási arányát is csökkenti.

Egy megyés püspököt és saját igazgatóját is kitüntette a médiahatóság elnöke

Egy megyés püspököt és saját igazgatóját is kitüntette a médiahatóság elnöke

Így szól a V16-os új Bugatti, amit Horvátországban tesztelnek – videó

Így szól a V16-os új Bugatti, amit Horvátországban tesztelnek – videó

Szőnyeg szélére állítanák az EP-ben a TikTok-vezért a román elnökválasztás miatt

Szőnyeg szélére állítanák az EP-ben a TikTok-vezért a román elnökválasztás miatt

80 km/h-val száguldott egy rolleres az autósok előtt a Váci úton – videó

80 km/h-val száguldott egy rolleres az autósok előtt a Váci úton – videó