szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy hónap alatt csaknem másfélezerrel nőtt a regisztrált munkanélküliek száma az észak-magyarországi régióban, számuk július végén jócskán meghaladta a 106 ezret.

A nyilvántartott álláskeresők alapján számított, a gazdaságilag aktív népességhez viszonyított munkanélküliségi ráta 20,6 százalék volt, 0,2 százalékkal magasabb, mint júniusban - tette közzé a júliusi adatokat a regionális munkaügyi központ.

A Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megye által alkotott Észak-magyarországi régióban az év hetedik hónapjában 106 605 munkanélkülit tartott nyilván a munkaügyi központ, 1394-gyel többet mint júniusban, az elmúlt év júliusához képest viszont 16,6 ezerrel többet. 
 
A legtöbb munkanélkülit, 67,5 ezret Borsod-Abaúj-Zemplénben regisztrálták. Hevesben 20,7 ezer, Nógrádban pedig 18,5 ezer volt a számuk júliusban. Borsodban és Hevesben 1-2 százalékkal nőtt az állástalanok száma egy hónap alatt, míg Nógrádban lényegében ugyanannyi volt, mint júniusban. A gazdaságilag aktív népességhez viszonyított munkanélküliségi ráta 20,6 százalék volt, 0,2 százalékkal több, mint júniusban, miközben az országos mutató 12,7 százalékos volt.    

A régió fokozottan hátrányos munka-erőpiaci helyzetét jelzi, hogy Borsod hosszú hónapok óta a második, Nógrád pedig a harmadik a legmagasabb munkanélküliségi mutatóval rendelkező megyék sorában, a Heves megyei átlag is 3 százalékponttal magasabb az országos átlagnál.
  
A regisztrált munkanélküliek több mint 10 százaléka pályakezdő, számuk júliusban meghaladta a 12 ezret, Borsodban 8,1 ezer, Hevesben csaknem 2 ezer, Nógrádban pedig valamivel több, mint 2 ezer fiatal álláskeresőről tudott a munkaügyi központ.
  
Az északi térség három megyéjében az év hetedik hónapjában mintegy 4,1 ezer álláshelyet kínáltak a munkaadók, az előző hónap végén még be nem töltött álláshelyekkel együtt több mint 8 ezer állásra közvetíttek ki munkavállalókat.
  
Az üres álláshelyek mintegy háromnegyede továbbra is valamilyen támogatási formához kötődött, lényegében települési önkormányzatok által szervezett közcélú foglalkoztatás volt. Olyan betöltetlen munkahely, amelyhez a munkaadó nem kért támogatást, mindössze 886 volt a régióban júliusban.

MTI Gazdaság

Táppénzre menekülnek a dolgozók a munkanélküliség elől

A munkanélküliség elől sokan próbáltak táppénzre menekülni, ezért júliusban a tavalyinál bő 14 százalékkal többet fizetett ki az Egészségbiztosítási Alap táppénzre - írta a keddi Napi Gazdaság az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) vezetői tájékoztatójára hivatkozva.

Karrier

Út a munkához: kik nem foglalkoztathatók?

A II. negyedévben országszerte elkészültek az önkormányzati közfoglalkoztatási tervek, több helyen megkezdődött a segélyezettek foglalkoztatása. A tapasztalatok vegyesek. A fogadó intézmények szerint a közvetített munkavállalók többsége nincs felkészülve az adott feladat önálló elvégzésére.

Nem tartóztatták le a csepeli anyagyilkosság gyanúsítottját

Nem tartóztatták le a csepeli anyagyilkosság gyanúsítottját

Újabb erős jel érkezett arról, hogy aligha pattan fel gyorsan a magyar gazdaság

Újabb erős jel érkezett arról, hogy aligha pattan fel gyorsan a magyar gazdaság

Egekbe szöktek az út- és hídépítések árai

Egekbe szöktek az út- és hídépítések árai

Kicsit kevesebben dolgoznak Magyarországon, az álláskeresők jelentős része egy éve nem talál munkát

Kicsit kevesebben dolgoznak Magyarországon, az álláskeresők jelentős része egy éve nem talál munkát