szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Európai Unió (EU) legtöbb tagállamában idén még a foglalkoztatottság csökkenése várható, 2011-ben azonban a gazdasági fellendüléstől függően újra nőhet az álláshelyek száma - mondta Andor László, az Európai Bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi összetartozásért felelős tagja pénteken üzleti fórumon Budapesten.

Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) rendezvényén Andor László hangsúlyozta: tény, hogy a válságból való kilábalás időigényes lesz, ám addig is - helyes döntésekkel és megállapodásokkal - lehetőség van befolyásolni a történéseket. A válság hatásaként az Európai Unióban  mostanra 10 százalék közelébe emelkedett a munkanélküliség. Az EU-ban 2010 februárjában regisztrált 9,6 százalékos ráta alig maradt el az Egyesült Államok 9,7 százalékos rátájától, míg Magyarországon a legfrissebb adatok szerint az első negyedévben 11,8 százalék volt az állástalanok aránya - mondta a biztos.

MTI Karrier

400 munkahelyet teremt a Bosch

Megkezdődött a Bosch walesi gyártási kapacitásainak Magyarországra telepítése, az első gyártósor augusztusban érkezik meg, az áttelepítés befejezésére az előzetes tervek szerint 2011 augusztusában kerül majd sor - írja a Napi Gazdaság csütörtöki számában.

Hazai gazdaság

Elemzők: mi lesz a munkahelyteremtéssel?

Az elmúlt napokban több, nem sok optimizmusra okot adó elemzés is napvilágot látott a magyar gazdaságról. Bár a szakértők több évre előre az összes fontos makroadatra adnak prognózist, az elemzésekből kiderül, hogy – miután nem ismerik a következő kormány terveit – néha ők is a sötétben tapogatóznak.

MTI Vállalkozás

Rizikósak a kis létszámú munkahelyek

A legnagyobb kihívás a munkavállalók teljes kiszolgáltatottságának megszüntetése, amihez változnia kell a munkaadói felfogásnak, szakszervezeti oldalról pedig erős integrációs folyamatra van szükség - mondta Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének (MSZOSZ) elnöke hétfőn Salgótarjánban.

„Aktiválják a halálfélelmünket” – túl sokat tudunk a halálról, mégis egyre távolabb kerülünk tőle

„Aktiválják a halálfélelmünket” – túl sokat tudunk a halálról, mégis egyre távolabb kerülünk tőle

Egyszer már elszökött volt férje elől az V. kerületi gyilkosság áldozata, de vissza kellett jönnie Magyarországra

Egyszer már elszökött volt férje elől az V. kerületi gyilkosság áldozata, de vissza kellett jönnie Magyarországra

Megfojtotta a kutyájára támadó ebet, vádat emeltek ellene

Megfojtotta a kutyájára támadó ebet, vádat emeltek ellene

Parászka Boróka: A várandós nők megalázásától a család aláaknásításáig

Parászka Boróka: A várandós nők megalázásától a család aláaknásításáig