szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Facebook, Twitter, céges kommunikáció és egyéni akciók: a hibaforrások száma végtelen, elég egyetlen, a munkaadó számára elfogadhatatlan baki és az alkalmazott már repül is. A legemlékezetesebb melléfogások, amelyeknek elbocsátás lett a vége.

Az elmúlt években számos meghökkentő, elbocsátással végződő esetről cikkeztek a lapok. Az odee.com összegereblyézte ezeket. Íme, a legfurcsábbak.

A pincérnő, aki leborotválta a haját

A kanadai Stacey Fearnall édesapja rákban hunyt el, ezért a kétgyermekes pincérnő elhatározta, hogy az egyik alapítvány rákbetegek számára szervezett jótékonysági estjére leborotválja a haját, hogy ezzel is felhívja az emberek figyelmét a rendezvény céljára. Miután másnap a munkahelyén – egy étteremben – nem volt hajlandó eleget tenni főnöke kérésének, hogy hordjon parókát, amíg a haja megnő, elvesztette állását. Az étteremvezető azzal indokolta döntését, hogy minden alkalmazottjától megköveteli a visszafogott, szolid megjelenést, és ebbe a tar fej nem fér bele.

Az alkalmazott, aki unatkozott munkahelyén és ezt meg is osztotta barátaival

Kimberly Swann munkaidőben a Facebookon barangolt, ami önmagában még nem járt volna retorzióval. Ám a fiatal brit nő megosztotta ismerőseivel érzéseit: az üzenőfalra kiírta, hogy unatkozik munkahelyén. Amikor ezt főnöke meglátta, azonnal kirúgta, mondván, ha ilyet ír, biztos nem érzi jól magát a cégnél, nem képes maximális erőbedobással és lelkesedéssel dolgozni.

sxc.hu

A könyvelő, aki „zavaró” üzenetet írt kollégáinak

Egy aucklandi könyvelő, Vicki Walker azért vesztette el állását, mert az üzenet, amelyben kollégái figyelmét egy mindenkit érintő változásra hívta fel, formailag nem felelt meg főnöke elvárásainak. A nő levelében több betűtípust és betűméretet kombinált, ráadásul mondandója lényegét pirossal és aláhúzással ki is emelte. Walker beperelte egykori munkaadóját, a bíróság pedig 17 ezer dollár kártérítést ítélt meg neki, mert méltánytalanul bocsátották el. Főnöke, aki két év után 2007 decemberében rúgta ki a nőt, arra hivatkozott, hogy leveleivel „diszharmóniát” keltett a kollégákban. Az elbocsátott alkalmazott állítása szerint csupán egyetlen levélről volt szó, amelyben minden kollégát érintő tudnivalót közölt.

A gyorséttermi alkalmazott, aki sajtot rakott a hamburgerbe

Egy nőt azért bocsátott el a McDonald’s Hollandiában, mert eladott egy hamburgert kollégájának, aki egy szelet sajtot is kért a szendvicsbe. A cég azzal indokolta az alkalmazott kirúgását, hogy a hamburger áráért sajtburgert adott el, valamint megszegte a szabályt, miszerint kollégának, családtagnak és barátnak semmit sem lehet „ajándékba” adni. A nő öthavi bérének megfelelő, 4200 eurós végkielégítést kapott.

A marketinges, aki Twitteren kommentálta a versenytárs nehézségeit

Twitteres bejegyzéséért kellett távoznia 2009 decemberében a Vodafone Magyarország online marketingesének. M. Tamás szellemes megjegyzéssel reagált a versenytárs, T-Mobile aznapi, sorozatos leállására, illetve a cég közleményére, amelyet az ügyfelek megnyugtatására közölt a Twitteren. „A hálózati problémával kapcsolatban lesz hivatalos tájékoztatás. Türelmeteket kérjük!”, mire érkezett az azóta szállóigévé vált hozzászólás: „Ok, csörögjetek ránk ;)” A munkaadó indoklása szerint – a Vodafone nevében – nem volt etikus a marketinges magánakciója.

A pincér, aki munkaidőben megmentett egy bajba jutott nőt

Az egyik floridai étteremben dolgozó Juan Canalest azért rúgták ki, mert egy nő segítségére sietett, ám még tartott a műszakja. Az étterem előtt késsel felfegyverzett rabló támadt egy 22 éves nőre: megpróbálta kirángatni autójából. Canales észrevette ezt és kirohant, hogy segítsen. Feltartóztatta a támadót, akit később a rendőrök letartóztattak. Főnöke viszont nem díjazta hősies viselkedését, kirúgta Canalest, mondván: lehet, hogy egykori alkalmazottja igazi hős, de a munkahelyén nem teljesített ilyen jól.

Derékba tört karrier: a sokat vitatott fotó.
AP

A modell, akit túlsúlyosnak találtak

A 23 éves Pilippa Hamiltontól azért vált meg a Ralph Lauren cég, mert véleményük szerint a modell „túl kövér” volt ahhoz, hogy a ruháikat reklámozza és a vállalat arca legyen. Hamilton 175 centis magasságához 120 fontot (54,4 kilót) nyomott. A modell retusált képe egyébként - amely több újságban is megjelent, sőt, még címlapon is hozták - világszerte nagy port kavart. Hamilton fotóját ugyanis digitálisan addig módosították, amíg valószínűtlenül vékony derekat és csípőt varázsoltak neki. Philippa Hamilton 2002 óta dolgozott a cégnél, szinte családtagnak számított.

A bírónő, aki a tárgyalás alatt sms-t küldött

Danielle Gregory bírónő azért vesztette el állását Indianapolisban, mert tárgyalás alatt sms-ezett. A kiskorúak védelmével foglalkozó bírónő az üzenetek mellett három képet is küldött magáról egyik nős kollégájának, miközben éppen dolgozott, vagyis folyt a tárgyalás. Az érintett kiskorú szülei kikeltek Gregory ellen, mondván, megengedhetetlen, hogy elkalandozzon a figyelme, amikor gyerekek jövője a tét. A bírónőt el is bocsátották.

A kosáredző, aki túl jól teljesített

Egy amerikai középiskolában dolgozó kosárlabdaedző, Micah Grimes azért vesztette el állását, mert csapata 100-0-ra nyert egy meccsen és ezért nem kért bocsánatot. Grimes az iskola lánycsapatát edzette. Véleménye szerint a megsemmisítő győzelemért nem kell szégyenkezni, sem bocsánatot kérni.

Eladó Austin Powers britzászlós Jaguarja

Eladó Austin Powers britzászlós Jaguarja

A szövetségi különleges ügyész szeretné, ha megszüntetnék a washingtoni büntetőeljárást Donald Trump ellen

A szövetségi különleges ügyész szeretné, ha megszüntetnék a washingtoni büntetőeljárást Donald Trump ellen

Megütötte a bírót egy focista, bíróság elé kell állnia

Megütötte a bírót egy focista, bíróság elé kell állnia

Rendszámot kapott, forgalomba állhat egy új, magyar elektromos busz

Rendszámot kapott, forgalomba állhat egy új, magyar elektromos busz