Tévhitekre épül a kormány oktatáspolitikája?
Konzervatív röpirat a magyar felsőoktatás ügyében
Amikor a magyar konzervatív jobboldal kilencven évvel ezelőtt Trianonra történelmi perspektívában adott választ, világosan fogalmazott és cselekedett: az elvesztett nemzetrészek híján a nemzeti megmaradás stratégiája csak a szellemi-kulturális értékőrzés, megerősödés lehet. E mögött teljes politikai támogatás volt, amivel a kiművelt emberfők Széchenyi István, Eötvös József, Eötvös Loránd fémjelezte örökségét a magyar konzervatív-liberális hagyomány fő elemévé tették. Olyannyira erős volt ennek hatása, hogy évtizedeken át, a kommunista hatalomátvételtől sem zavartatva, a magyar nemzeti identitás elidegeníthetetlen alkotóelemévé vált a tudományos-oktatási kiválóság és kreativitás toposza a közvéleményben is.
Nehéz lesz az idei felvételi
Az idei 56 ezres felsőoktatási keretszámot 53 ezerre csökkentette a kormány, így kevesebb hallgatót vehetnek fel államilag támogatott képzésre az egyetemek és főiskolák 2011-ben - számol be az Eduline.
A bölcsészdiplomások tudnak a legkevésbé munkát találni
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) felmérése szerint a frissdiplomás válaszadók 68,6 százalékának már volt állandó munkahelye, az állandó munkahellyel eddig nem rendelkezők között felülreprezentáltak a tanulmányaikat (még) folytató végzettek. A legalacsonyabb az elhelyezkedési arány a bölcsészettudományi kar és a természettudományi kar végzettjei között.