szerző:
FN.hu
Tetszett a cikk?

A most elbocsátott több mint félezer embernek valószínűleg nem lesz könnyű munkát találnia, mert nehéz a médiában való elhelyezkedés - írja az FN.hu.

Mint arról beszámoltunk: összesen 550 dolgozótól válnak meg a közmédiumoknál a napokban. Ennyi ember már önmagában is kitenné egy országos televízió stábját, hiszen a TV2-nél mintegy 400 ember dolgozik, az RTL Klubnál pedig valamivel többen, mint 600-an - írja az FN.hu.

A kirúgottak listáján számos tapasztalt, neves újságíró, szerkesztő neve olvasható, de még őket is kőkemény feladat elé állítja az elhelyezkedés, hiszen ennyi embert valószínűleg nem tud majd felszívni a piac. Talán a rádiósoknak a legnehezebb. Aki ismeri a piaci helyzetet, talán még próbát sem tesz az elhelyezkedéssel, hiszen a rádiók rég nem álltak olyan rosszul, mint most. A rádiós reklámköltés az elmúlt 1-2 évben óriást zuhant, néhány adó meg is szűnt a közelmúltban, egy-két kivételtől eltekintve mindenki a létéért küzd. Mintegy féltucatnyi vidéki rádiónak még a frekvenciadíjak kifizetése is gondot okoz, a következő bezárási hullám őket érintheti majd - írja a lap.

Túry Gergely

A televíziós csatornák bevételei is apadtak ugyan a válsággal, illetve őket is megtépázta kissé az online reklámköltés előretörése a többi médium hátrányára, mégis lényegesen jobban állnak a rádióknál. Most bőséggel válogathatnak tapasztalt, profi emberekből, adja tehát magát a kérdés, hogy a kereskedelmi tévék kihasználják-e a helyzetet, és lecsapnak-e a piacra szabadult tapasztalt munkaerőre, erősítve gárdájukat.

A valóság azonban az, hogy náluk is alig akad betöltetlen hely. "Tavaly, tavalyelőtt a TV2-nél is voltak elbocsátások, akik maradtak, azokra nagy szükségünk van" - válaszolt az fn.hu kérdésére György Bence, a TV2 összes aktuális hírműsorának vezetője, aki örülne, ha lenne lehetősége felvenni embereket a TV2-höz, de jelenleg nincsen náluk betöltetlen pozíció.

Hasonló a helyzet a másik nagy, országos kereskedelmi csatornánál, az RTL Klubnál is: "Sok éve ugyanaz a csapatunk, minden hely be van töltve, jelenleg nincs szabad pozíció" - hangzik a hasonló válasz Kotroczó Róberttől, az RTL Klub hírigazgatójától. Kotroczó hozzáteszi, hogy már a Független Hírügynökség megszűnésével is kerültek a piacra kiváló újságírók, ez már nem az első kör volt az elbocsátásokat tekintve és valószínűleg nem is az utolsó.

Az elbocsátottaknak talán a kisebb tévéknél lehet érdemes próbálkozniuk. "A kiadón belül kiemelten fontos a televíziók fejlesztése, folyamatosan figyeljük, hogy kik azok a tehetségek, akikkel fejleszteni tudjuk a csapatunkat" - mondta az fn.hu-nak Borsány-Gyenes András, a Story TV programigazgatója.

Kotroczó szerint ebben a piaci helyzetben a köztévéhez hasonló nagyságú gárda valóban nehezen fenntartható, egy ilyen nagy arányú létszámcsökkentést pedig nem lehet érdeksérelmek nélkül végrehajtani. A két televíziós együtt érez a kollégákkal, szerintük az emberiességnek kell a legfontosabb szempontnak lennie.

"Az idősebbeket, akiknek fél-egy évük van a nyugdíjig, nem szabad elküldeni, 50 felett már nagyon nehéz elhelyezkedni. Ez odafigyelés kérdése. Velük vagyok a legszolidárisabb" - magyarázza az RTL hírigazgatója, hozzátéve, hogy most sok olyan veterán újságírónak és televíziósnak szűnik meg a munkaviszonya, akiktől sokat tanultak a fiatalok, köztük ő maga is.

Alig kezdődött el az év, már telibe találta a közútkezelők autóját egy figyelmetlen sofőr – videó

Alig kezdődött el az év, már telibe találta a közútkezelők autóját egy figyelmetlen sofőr – videó

Legalább öten haltak meg az Egyesült Államokban tomboló hóviharban

Legalább öten haltak meg az Egyesült Államokban tomboló hóviharban

Éles szemű netezők szerint Tom Holland eljegyezhette Zendayát

Éles szemű netezők szerint Tom Holland eljegyezhette Zendayát

Idén őszre ígérték, hogy átadják Rákosrendezőt az arab beruházóknak, de várhatóan csak 2027-ben kezdődhet az építkezés

Idén őszre ígérték, hogy átadják Rákosrendezőt az arab beruházóknak, de várhatóan csak 2027-ben kezdődhet az építkezés