szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kilencvenhárom emberrel közölték a ma a TV2-nél, hogy ezentúl nem tartanak igényt a munkájukra - értesült a Népszabadság. A csatorna a tavalyi 2,2 milliárdos veszteség után a lap szerint takarékoskodásba kezdett, az elbocsátások mellett korábban tervezett műsorokat is lefújt.

Jelentős részben a különböző produkciókban dolgozó technikai szakembereket, operatőröket, technikusukat, stúdiószemélyzetet érintett a leépítés, ezen kívül megváltak öt riportertől, archivátoroktól és asszisztensektől is - értesült a Népszabadság. Csökkentették a promóciós stáb és a pénzügyesek létszámát is. Az elbocsátások után a lap szerint a létszám valamivel 300 felett lesz a csatornánál.

A csoportos létszámleépítés tényét szeptember végén jelentette be a TV2 vezérigazgatója, de az érintettekkel csütörtökön közölték, hogy a továbbiakban nem tartanak igényt a munkájukra. Simon Zsolt vezérigazgató korábban azt nyilatkozata, hogy a tévé hatékonyabb működtetése érdekében történnek az elbocsátások. A nézettségben második csatornának 2010-ben 19 milliárd forintos árbevétele volt, ez mintegy 8,6 milliárd forinttal maradt el az RTL Klubétól. A cég a 2009-es 654 milliós nyereség után 2010-ben 2,2 milliárd forint veszteséggel zárta az évet.

66, azaz hatvanhat kilométerrel árulják ezt a remek 32 éves kupé BMW-t

66, azaz hatvanhat kilométerrel árulják ezt a remek 32 éves kupé BMW-t

Így zajlott a Magyar Orvosi Kamara tüntetése a jobb egészségügyért az Országház előtt - képek

Így zajlott a Magyar Orvosi Kamara tüntetése a jobb egészségügyért az Országház előtt - képek

Reagáltak Balog Zoltánék az ingatlanmutyis vádakra: pénz helyett kapták a hegyvidéki telket

Reagáltak Balog Zoltánék az ingatlanmutyis vádakra: pénz helyett kapták a hegyvidéki telket

Giorgia Meloni, Orbán Viktor és az ózdi kohászok  │ Elvitelre

Giorgia Meloni, Orbán Viktor és az ózdi kohászok │ Elvitelre