Álláskeresés: milyen munkára vagyok alkalmas?
Adjon frappáns választ a kínos állásinterjú-kérdésekre
„Mik a gyengeségei? Miért hagyta ott az előző állását? Mennyi pénzt szeretne keresni? Miért pont Önt válasszuk?” Számtalan kérdés záporozhat a pályázókra az állásinterjún, azonban mindegyik munkáltató ugyanarra kíváncsi: mennyire illeszkednek a jelölt képességei, gyakorlati tapasztalatai a meghirdetett álláshoz, lelkesedik-e a pozíció iránt, illetve hogyan tud majd beilleszkedni az adott szervezetbe. Gyakori interjúkérdések és hasznos tanácsok.
Derítse ki, mennyire karrierképes!
„Megrekedtem. Nem elégít ki a munkám. Hónapok óta vagyok munka nélkül.” Valamit mindenképp tennie kell az álláskeresőnek, ha ilyen vagy ehhez hasonló gondolatok cikáznak a fejében. Tanácsok, hogyan derítse ki, mennyire „karrierképes”.
Öt baklövés, ami miatt más pályázót vesz fel a HR-es
A legtöbb munkáltató megengedheti magának azt a luxust, hogy egy-egy állás betöltésekor válogasson a jól kvalifikált, tehetséges jelöltek között. Ilyenkor a pályázók által elkövetett apróbb hibák felértékelődnek: egy elíráson, helyesírási hibán is múlhat, elnyerjük-e a megpályázott pozíciót. Tanácsok.
Idegtépő várakozás: mikor derül ki, hogy felvesznek-e?
„Köszönjük, majd értesítjük!” De meddig érdemes várnia az álláskeresőnek, ha úgy érzi, lehengerelte az interjúztatót, de mégsem kapott választ az ígért időpontban? Tanácsok.
Keressen új állást az ünnepek alatt!
Bár a HR-esek többsége nem dolgozik az év végén, mégsem kell a munkavállalóknak teljesen felhagyniuk az álláskereséssel az ünnepek alatt. Ne várják ölbe tett kézzel a január elsejét, hogy majd egy újévi fogadalommal vághassanak neki a munkakeresésnek, inkább használják ki a karácsony és szilveszter közti időszakot! Tanácsok.