Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csökkenteni készül a munkanélküli segélyek felső határát a szlovák kormány - ez derült ki a szlovák miniszterelnök szavaiból a fejlesztési és szolidaritási tanács pénteki ülése után.
A kormány és a szociális partnerek által alkotott tanács a közkiadások konszolidációjának lehetőségeiről szóló egyeztetéssorozat újabb körét tartotta Robert Fico kormányfő részvételével pénteken Pozsonyban.
Az egyeztetés után Robert Fico bejelentette: a jövőben az átlagbér mindenkori összegéhez kívánják kötni a munkanélküli segély összegének felső határát.
Az említett szociális juttatás felső határa most 1175 euró, az átlagbér viszont Szlovákiában tavaly 786 euró volt. A munkanélküli segély összegét Szlovákiában a legutóbbi kereset alapján, az utolsó bér bruttó összegének 60 százalékában állapítják meg. A kormányfő által ismertetett tervezet szerint a segély kiszámításának mechanizmusa nem, csupán a felső összeghatár változna.
"Kétségek merültek fel azzal kapcsolatban, hogy etikus-e, ha valaki akinek rendkívül magas fizetése volt, elmenjen a munkahivatalba, majd nyugodtan 1175 eurót szedjen havonta" - érvelt a javaslat mellett a miniszterelnök.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.