Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Több mint ezer dolgozó sztrájkolt a német Triumph International fehérneműgyártó cég dél-kínai üzemében az alacsony fizetések és a megváltoztatott munkarend miatt - jelentette a Hszinhua hírügynökség csütörtökön.
A munkabeszüntetés reggel kezdődött a Hajnan tartomány székhelyén, Hajkouban, elsősorban azért, mert a munkáltató gyorsabb munkaütemet írt elő. A nemrég bevezetett szabályok szerint a munkásoknak 40 százalékkal kell javítaniuk a termelés hatékonyságát ahhoz, hogy 250 jüan (körülbelül 7700 forint) pluszt kapjanak, miközben a havi fizetésük 700 jüan (nagyjából 21 700 forint).
A beszámolóban megszólaltatott egyik alkalmazott elmondta: az új norma szerint a szalag mellett 38 perc alatt kell 40 darab alsóneművel végeznie, hogy megkaphassa a prémiumot. Az emberek általában is arra panaszkodnak, hogy a fizetésükből lehetetlen megélni.
A sztrájkot sms-üzenetek váltották ki, amelyekben a cég munkaügyi osztálya a korábban panaszosként fellépő 800 dolgozót arról értesítette, hogy csütörtökön és pénteken nem kell bemenniük a munkahelyükre, visszatérésükig várjanak a következő üzenetre. A munkások ezt úgy értelmezték, hogy ha tovább kifogásolják a cég új rendjét, elveszthetik az állásukat.
A vállalat külföldi képviselője a Hszinhuának nem kívánt nyilatkozni. A tartományi szakszervezet és a helyi kormányzat képviselőket küldött a tárgyalások elősegítésére.
Ez volt a második sztrájk a Hajnanon a Triumph International 1992-ben megnyitott üzemében. 2009 novemberében körülbelül 3 ezer ember tiltakozott az alacsony bérek, a prémium és a szabadnapok száma miatt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.