Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A német termelői árak 2010 júniusa óta a legkisebb ütemben nőttek idén februárban. Az emelkedést januárhoz hasonlóan ezúttal is elsősorban az energiaárak jelentős emelkedése okozta - közölte a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden.
A termelői árak februárban éves szinten 3,2 százalékkal, míg az előző hónaphoz képest 0,4 százalékkal nőttek. Elemzők nagyobb, 0,5 százalékos havi árdrágulása számítottak, az éves szintű növekedés megfelelt a várakozásoknak. Éves szinten a januári emelkedés 3,4 százalék, tavaly februárban 6,4 százalék volt.
Januárhoz hasonlóan februárban is elsősorban az energiaárak okozták az inflációnövekedést. Az energiaárak 0,5 százalékkal emelkedtek az év első hónapjához képest. Éves összehasonlításban a februári energiaárak 6,9 százalékkal voltak magasabbak, különösen a földgáz árának növekedése miatt.
Energiaárak nélkül számolva a termelői árindex februári éves szintű emelkedése csupán 1,6 százalék volt. Elemzők azért kísérik figyelemmel a termelői árak alakulását, mivel a termelési láncban felhasznált termékek árváltozásai sok esetben előre mutatják a fogyasztói árindexben bekövetkező mozgásokat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.