Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Még a légiipar nehézségeivel tisztában lévő, sok csalódáson edződött befektetőket is arculcsapásként érte a Qantas ausztrál légitársaság bejelentése, miszerint a június 30-án végződő üzleti évében a tavalyinál 90 százalékkal kisebb nyereséget fog elérni.
Az előrejelzések átlaga 213 millió dollár volt, ám a cégvezetés azt közölte, hogy mindössze 50−100 millióra számítanak – írja a Napi Gazdaság Online. A befektetők erre dühödt eladásokkal reagáltak, ami 18,7 százalékos zuhanásba taszította a jobb sorsra érdemes légitársaság részvényeinek árát.
A gyenge eredményért elsősorban a várhatóan 450 millió dollár adózás előtti veszteséget elkönyvelő nemzetközi divízió felel. Ennek ellensúlyozásához nagy szükség van a kenguruk földje felett közlekedő járatok 600 milliós profitjára. Elemzők szerint a cégvezetés nem sokat tehet a helyzet javításáért, a bérköltségek ugyanis csak az összes kiadás negyedét teszik ki, így elbocsátásokkal nem sokra jutnának − csak az üzemanyagárak tartós csökkenése segíthetne érdemben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.