Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Bizonytalan a Financial Times Deutschalnd (FTD) című német üzleti lap jövője, hétvégi német sajtóbeszámolók szerint a tulajdonos a lap megszüntetését tervezi.
A Focus című hetilap azt írta, hogy a Gruner+Jahr (G+J) hamburgi lapkiadó vállalat felügyelő bizottsága a soron következő, szerdai ülésén arról határoz majd, hogy megszüntetik az FTD-t és a céghez tartozó négy gazdasági kiadvány közül két másikat is, a Börse Online hírportált és az Impulse című magazint. A gazdasági lapok részlegén így csak a Capital című, havonta megjelenő magazin marad meg, és a részlegen jelenleg foglalkoztatott 350 ember közül 330-nak felmondanak.
A G+J szóvivője a Focus beszámolójára reagálva közölte, hogy egyelőre a nehéz piaci helyzet kezelésének lehetőségeit mérlegelik, és semmilyen döntést nem hoztak a vállalat gazdasági témájú kiadványait illetően. Ugyanakkor a Der Spiegel című hetilap is arról írt vasárnapi számában, hogy az FTD nyomtatott kiadása a végóráit éli, és a kiadónál az online változat kilátásait is kétkedően ítélik meg.
A Hamburger Abendblatt című lap viszont arról írt, hogy az FTD-t várhatóan nem megszüntetik, hanem átalakítják, a hétközben megjelenő számok vékonyabbak lesznek, a pénteken megjelenő hétvégi szám viszont az eddiginél több oldalból áll majd. A második lépésben a lap bizonyos napokon csak online kiadásban jelenik meg, és 3-5 éven belül teljesen eltűnik a nyomtatott változat.
A brit Financial Times-hoz hasonlóan lazacszínű papírra nyomtatott FTD-t 2000-ben alapították. A nagyjából százezres példányszámú újság évek óta veszteséges, beszámolók szerint az idén 15 millió euró veszteséget okoz a tulajdonosnak. Az FTD lehet egy hónapon belül a német sajtó harmadik szereplője, amely elbukik. Kedden az 1945 óta működő Frankfurter Rundschau című baloldali napilap kiadója kért csődvédelmet, októberben pedig a ddp német hírügynökség és az amerikai AP német leányvállalatának 2010-es egyesüléséből létrejött dapd hírügynökség.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.