Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Európai Parlament elutasította az Európai Bizottság javaslatát, amely 900 millió szén-dioxid-kvótát tartott volna vissza a kínálatból a jelenlegi, 2020-ig tartó kereskedelmi periódus végéig. A döntés hatására jelentős csökkenést szenvedett el az E.On árfolyama – írta a Világgazdaság.
A lépés jelentős hatással van a cégre, hiszen az évi eladott 740 milliárd kWh áram mintegy 45 százaléka gáz- és olajtüzelésű erőművekből származik, és csak 19 százalékát termeli meg szénerőművében – írta Míró József, az Erste Befektetési Zrt. elemzője a VG-ben.
Mivel a cég jelentős, 16 százalékos megújuló energiával is rendelkezik – amelynek magas, szabályozott ára van –, ezért az árbevételre gyakorolt hatás kisebb, mint a termelési százalékos arány, de így is jelentős, évi több százmillió euróra rúghat, de csak 5 évig, hiszen akkor a kivont kvótamennyiség visszavezetésre került volna. Ez mintegy 50-70 centes árfolyamhatást indokolt volna az 1,2 euróval szemben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.