Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Újabb nagyvállalattal, a Sanofi gyógyszeripari céggel köt ma stratégiai partnerségi megállapodást a kormány.
A megállapodást a kormány részéről Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár, a Sanofi Magyarország részéről pedig Christophe Gourlet, a vállalat vezérigazgatója írja alá.
A Sanofi nemzetközi gyógyszeripari vállalat hét fő területre koncentrálja tevékenységét: a cukorbetegség kezelésére, humán oltóanyagok, innovatív gyógyszerek, vény nélkül kapható termékek fejlesztésére és gyártására, a fejlődő országok egészségügyi kihívásainak kezelésére, továbbá állatgyógyászati és a ritka betegségek gyógyítását szolgáló készítményekre. A vállalat Magyarországon a Chinoin révén több mint egy évszázados tradícióval rendelkezik.
A kormány eddig több mint húsz külföldi érdekeltségű magyarországi nagybefektetővel kötött hasonló megállapodást és 40 ilyet tervez aláírni. Az április 16-án megjelent kormányhatározat szerint a közeljövőben együttműködési megállapodás születik a Siemens Zrt.-vel, az Ericsson Magyarország Kft.-vel, és a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft.-vel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ha igazolódnak az Európai Bizottság megállapításai, az éves globális forgalmában is jól látható büntetésre számíthat.