Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az elmúlt négy év legnagyobb tőzsdei veszteségét szenvedte el szerdán a Ryanair, amelynek 15 százalékkal estek a részvényei. A légitársaság papírjait azért kezdték eladni, mert a vezérigazgató bejelentette, hogy valószínűleg nem fogják elérni a 2014 márciusáig betervezett nyereséget.
Az elemzők 600 millió eurót meghaladó profitra számítottak, de Michael O'Leary vezérigazgató szerint a legpesszimistább számításaikban szereplő 570 millió eurónál is kevesebb lehet a nyereség ebben a pénzügyi évben. O'Leary szavai szerint azonban még nem kell katasztrófától, vagy összeomlástól tartani.
A vezérigazgató szerint a Ryanair előzetes jegyeladásai láthatóan csökkentek a szeptemberi-novemberi időszakra, főleg a brit, spanyol és skandináv piacokon kibontakozott erős verseny miatt. O'Leary szerint költségcsökkentésként néhány téli járatot törölni fognak, míg az eddigieknél nagyobb kedvezményeket fognak ajánlani az Írországba, Nagy-Britanniába, Spanyolországba és a skandináv országokba utazóknak.
A szerdai kereskedési napon a Ryanair részvényei csaknem 15 százalékos mínuszban voltak a frankfurti tőzsdén, és 5,78 eurót adtak értük. A Ryanai 1985 óta Európa egyik legsikeresebb légitársaságává nőtte ki magát, így részvényeinek gyengülése a többi légitársaság papírjait is magával rántotta.
A Ryanair legnagyobb versenytársa, az easyJet részvényei 7,5 százalékot, az International Airlines Group papírjai 4 százalékot, az Aer Lingus részvényei 5 százalékot veszítettek értékükből szerdán.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.