Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Olasz médiaértesülések szerint az Abu Dzabi-i székhelyű Etihad légitársaság érdeklődik a kényes pénzügyi helyzetben lévő Alitalia iránt.
Az Etihad 350 millió eurót szánna egy üzletrész vásárlására, a tárgyalások állítólag hétfőn kezdődnek a két légitársaság között - írta pénteki számában a La Repubblica című napilap.
Gabriele Del Torchio, az olasz légitársaság vezérigazgatója csak annyit mondott, hogy egy esetleges nemzetközi szakmai befektetőt illetően "különféle hipotézisek vannak", és korai lenne kommentálni a sajtóértesüléseket.
Az Etihadnak már számos európai légitársaságban van érdekeltsége, legutóbb a JAT, az utóbb Air Serbia névre keresztelt vállalat részvényeinek 49 százalékát vásárolta meg.
A vezérigazgató közölte, hogy 2000 alkalmazott elbocsátását tervezik. Már korábban jelezték, hogy létszámleépítéssel, fizetéscsökkentéssel és a vezetői prémiumok megvonásával 295 millió eurós költségmegtakarítást akarnak elérni.
Az Alitalia adósságállománya közel 1 milliárd euró, napi 700 ezer euró veszteséggel működik, és 2002 óta nem tudott felmutatni nyereséget. Hosszú huzavona után pénteken sikerült lezárni egy 300 millió eurós tőkeemelést, és ezzel biztosítani a társaság működését a karácsonyi utazási főszezon idején, és felszínen tartani a vállalatot, míg nem sikerül szakmai befektetőt találni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.