Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A görögországi Pireuszban rendezi be európai logisztikai központját a telekommunikációs eszközöket gyártó és hálózatépítő kínai nagyvállalat, a ZTE.
A cég szerdán írta alá a logisztikai köztpont létrehozásáról szóló megállapodást a COSCO áruszállító és konténerterminál-üzemeltető kínai állami óriáscéggel a görög kikötővárosban. A ceremónián jelen volt Antonisz Szamarasz görög kormányfő.
A megállapodás szerint a ZTE a pireuszi konténerterminálból kiindulva fog ellátni 12 kelet-, közép- és délkelet-európai piacot, köztük a magyarországit.
A COSCO 2008-ban szerezte meg 35 évre a pireuszi kikötő üzemeltetési jogát. A kínai vállalat azóta jelentős fejlesztéseket hajtott végre. Korábban az amerikai Hewlett-Packard (HP) is a pireuszi kikötőt választotta európai logisztikai központjának.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A műemlékvédelmi rendszer szétverése nem Lázár János nevéhez köthető, de az örökségvédelemért felelős miniszterként ő is hozzátette a magáét. Az ízlés és kulturális érték másodlagos, szakmányban öntik újra betonból a várakat, rokoni beruházásoknak sokszor jár a kiemelt gazdasági jelentőség, műemlékvédelmi szempontok nélkül.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
A jogszabályok megszegése miatt egy teljes ukrán család magyar állampolgárságát vonta vissza a köztársasági elnök.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
Száznyolcvanegy napig kell majd iskolába járni.