Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
2006-hoz képest a felére esett vissza a közép-európai régióba, így Magyarországra irányuló német cégek befektetési kedve.
A külföldi beruházásokat tervező német iparvállalatok számára kevésbé vonzó a kelet-közép-európai régió - mutatta ki a német ipari és kereskedelmi kamarák szövetsége (DIHK) hétfőn Berlinben ismertetett felmérése.
A szervezet 2500 ipari vállalkozást kérdezett meg, és majdnem minden második - 45 százalék - nyilatkozott úgy, hogy tervez az idén beruházást külföldön. A cégek több térséget is megjelölhettek. A kelet-közép-európai régiót - az EU-hoz 2004 óta csatlakozott országok csoportját - 23 százalékuk választotta, ami 1 százalékpontos csökkenés a tavalyihoz képest, és alig a fele a 2006-ban regisztrált 43 százaléknak. Ugyanakkor a 2006-os érték csak az uniós csatlakozást követő felfokozott érdeklődést jelzi, ezért a visszaesés egy normalizálódási folyamat része is - emelték ki a DIHK kutatói.
A német ipar az olcsó munkaerő miatt jön ide
A térség vonzereje a német ipar számára 2010 óta nem változott számottevően, rendre 23-25 százalék körül volt a külföldi beruházásokat tervező cégek körében a kelet-közép-európai régió iránt érdeklődő vállalatok aránya.
A tervezett beruházások motivációját kutatva azt is megállapították, hogy a költségcsökkentés más térségekhez viszonyítva a kelet-közép-európai terveknél a legfontosabb tényező. Ez praktikusan az olcsó hazai munkaerőt jelenti, Magyarország így még vonzó a német cégeknek.
Nyugat-Európa vonzereje a legnagyobb, ebbe a térségbe - az EU első 15 tagállamába - készül a külföldi beruházásokat tervező német iparvállalatok 46 százaléka, ami minden korábbinál magasabb arány, és 6 százalékponttal meghaladja az egy évvel korábban regisztrált 40 százalékos értéket, ami a DIHK kutatói szerint azt jelzi, hogy az euróövezeti államadósság-válság kezelésére hozott intézkedések javították a térség vonzerejét. A második helyen Kína áll 42 százalékkal, a harmadik Észak-Amerika 30 százalékkal.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.