Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A francia állam 20 százalékos részesedést vásárol a jelenleg magánkézben lévő Alstom francia nagyvállalatban, és legfőbb részvényesként bizonyos feltételekkel elfogadja a General Electric (GE) ajánlatát a konglomerátum energetikai ágazatának felvásárlására - jelentette be pénteken Arnaud Montebourg francia gazdasági miniszter.
A másfél hónapos tárgyalássorozat végén a francia kormány az amerikai óriás javára döntött a német Siemens és a japán Mitsubishi Heavy Industries (MHI) közös ajánlatával szemben.
A gazdasági miniszter jelezte, hogy a kormány szándéklevelét már elküldte Jeff Immeltnek, a GE elnökének, és ebben részletezte a feltételeket is. Montebourg szerint egy francia-német közös energetikai nagyvállalat létrehozása a Siemens és az Alstom egyesítésével, amely eredetileg az ő terve volt, sértette volna az uniós versenyszabályokat.
A kormány bejelentését követően az Alstom igazgatótanácsának kell kimondani végső szót arról, hogy elfogadja-e a GE ajánlatát a tárgyalások megkezdésére. A GE ajánlata hétfőig van érvényben, az Alstom péntek reggel jelezte, hogy addig meghozza a döntést.
Ahhoz, hogy a miniszter szavai szerint a kormány érvényesíteni tudja "patrióta éberségét" a francia nagyvállalatban, felvásárolja a jelenleg legnagyobb részvényesnek számító Bouygues 29 százalékos részesedésének kétharmadát, és a húszszázalékos tulajdonrésszel a legfőbb részvényesé válik. Az összeget nem tette közzé egyik fél sem, de a pénteki tőzsdezárás előtti árfolyamok alapján a húszszázalékos részesedés 1,72 milliárd euróba kerülhet.
A Bouygues 2006-ban az államtól vette meg a 29 százalékos tulajdonrészt.
A kormány által szabott feltételek szerint az energetikai ágazatban az Alstom és a GE 50-50 százalékos tulajdonrésszel közös vállalatot hoz létre a gázturbinák, a vízierőművek és az energiahálózatok divíziójában. A francia kormánynak a cég döntéshozatali folyamatában vétójoga lesz, és megtarthatja a nukleáris fejlesztések szellemi tulajdonát.
Az Alstom látja el ugyanis a francia nukleáris erőműveket gázturbinákkal, ezért Párizs nem venné jó néven, ha az ország szuverenitását érintő szektor amerikai ellenőrzés alá kerülne.
A GE legutóbbi, csütörtökön közzétett ajánlata hasonló megoldást kínált: három közös vállalat létrehozását az Alstommal az energetikai ágazatban, megtartva az eredeti 12,35 milliárd eurós értékű ajánlatot. A GE mintegy ezer új munkahely létrehozását is vállalta a következő három évre, valamint arra is ígéretet tett, hogy a négy energetikai divíziójának székhelyét áthelyezi Franciaországba.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.