Különleges palóclinzer-gyártás indul Érsekvadkerten

Palóc linzert gyártanak szeptembertől a Nógrád megyei Érsekvadkerten; a támogatott programban kilenc embernek adnak munkát 28 hónapon keresztül - tájákoztatta az MTI-t a programot bonyolító Nógrádi Korona Szociális Szövetkezet elnöke pénteken.

  • MTI MTI
Különleges palóclinzer-gyártás indul Érsekvadkerten

Precsina Norbert, a Nógrádi Korona Szociális Szövetkezet elnöke elmondta: a rétsági központú szociális szövetkezet foglalkoztatási programja a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) 50 millió forintos támogatásából valósul meg. Megkezdik az üzem kialakítását, a gépek beszerzését és beállítását Érsekvadkerten, majd szeptembertől indul a képzés és a foglalkoztatás - tette hozzá.

Kilenc, Rétságon és Érsekvadkerten élő, hátrányos helyzetű munkavállalót foglalkoztat majd a szövetkezet a sütemény gyártására, a linzert a Coop üzlethálózatán keresztül értékesítik. A dolgozók foglalkoztatását 14 hónapig a program biztosítja, ezt követően újabb 14 hónapig a szövetkezetnek kell alkalmaznia az embereket.

Precsina Norbert elmondta: a palóc linzer a település és Palócföld hagyományait képviseli. Mint az MTI korábban megírta, hasonló program indul ősztől Érsekvadkerten a Nógrádi Palócok Szociális Szövetkezete szervezésében: 11 helyben élő, hátrányos helyzetű embert foglalkoztatnak a nagygönc, vagyis a töltött burgonyagombóc gyártásában legalább 28 hónapig, a projektre száz százalékos, 49,9 millió forintos támogatást nyertek el a TÁMOP pályázatán.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.