szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A három leggazdagabb kínai személy együttes nettó vagyona meghaladja az 50 milliárd dollárt, és azon kívül, hogy vállalkozók, egy valamiben még hasonlóak.

Robin Li, a „kínai google”-ként emlegetett Baidu vezére, Jack Ma, az e-kereskedelmi óriás, Alibaba excentrikus alapítója, és az internet szolgáltatást nyújtó Tencent első embere, Ma Huateng sikereiben egy közös pont van. Hogy mindhárman netes vállalkozásból szedték meg magukat. Ezeknek a cégeknek a gyors felfutása ugyanakkor mégsem hasonlítható a ’90-es évek dotcom lufijához, ezeket a cégeket nem bevételre éhes, buzgó kockázati tőkések alapították, hanem állami támogatással jöhettek létre. Nehéz megmondani például, hogy a Baidu hogy boldogult volna, ha 2010-ben a Google-t nem ebrudalják ki az országból. Annyi azonban bizonyos, hogy a kínai vállalatok tulajdonosai jól mérték föl a helyzetet, és hamar ráéreztek a piaci igényekre.

Vagy azt is lehetne mondani, hogy még csak kapargatják a felszínt, ugyanis 2014-re az internet felhasználók 45%-át ázsiai-óceániai régió adja majd. Az Earnst&Young becslései szerint a kínai középosztály 2030-ra 3 milliárd főt fog számlálni, ami nem is tűnik egy túlzó becslésnek. Ez a statisztika is jól mutatja, hogy érdemes a keleti piacokban gondolkodni, ráadásul nem példátlan, hogy egy nyugat-európai startup piacvezető pozícióba kerüljön.

via Forbes

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!