Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A német óriás szlovákiai leányvállalata korlátozta a versenyt 2005 és 2010 között azzal, hogy olyan nagykereskedelmi árat szabott meg, ami lehetetlenné teszi, hogy versenytársai profitot érjenek el kiskereskedelmi tevékenységük során.
Mintegy 70 millió euró (21 milliárd forint) versenyjogi bírságot szabott ki az Európai Bizottság a Deutsche Telekomra, szlovákiai leányvállalatának versenykorlátozó magatartása miatt.
Az unió versenyjogi kérdésekben eljáró testületének szerdai közlése szerint a Deutsche Telekom 51 százalékos tulajdonában lévő Slovak Telekom az árrés-összenyomás taktikáját használta 2005-2010 között. Ez azt jelenti, hogy a domináns piaci helyzetben lévő vállalat olyan nagykereskedelmi áron értékesíti termékét vagy szolgáltatását, ami lehetetlenné teszi, hogy versenytársai profitot érjenek el kiskereskedelmi tevékenységük során. Ezzel korlátozta a piaci versenyt és így hátrányba hozta a fogyasztókat.
A brüsszeli testület a Deutsche Telekomra és a Slovak Telekomra közösen 38,8 millió euró bírságot szabott ki, a német anyacégre pedig külön is kirótt 31,1 millió euró büntetést, mert már másodszor találta vétkesnek árrés-összenyomásban.
"A Slovak Telekom nemcsak nem engedte át a helyi hálózati csomópontokat tisztességes feltételek mellett, hanem az árrés-összenyomás módszerével elérte azt, hogy versenytársai csak veszteséggel használhassák hálózati infrastruktúráját" - idézi a közlemény Joaquin Almunia versenyjogi biztost.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.