Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Bár a vállalkozások Magyarországon is sokat panaszkodnak, hogy milyen nehéz is a helyzetük, bizonyos országok körülményeihez képest eltörpülnek nehézségeik.
A CNBC közölt egy listát arról, hogy mely országokban jelent igazán nagy gondot vállalkozni. A portál a World Bank Doing Business 2015-ös jelentését vette alapul.
A 10-es lista utolsó helyén Haiti áll, ahol komoly problémát jelent a hitelhez jutás, a kisebbségi tulajdonosok védelme, illetve az ingatlanok bejegyzése. A listán a következő helyen Angola áll, itt a szerződések betartatása, illetve szintén a hitelhez jutás a legnehezebb. Ezek után Venezuela, Afganisztán, a Kongói Demokratikus Köztársaság, Csád, Dél-Szudán áll a következő pozíciókban.
A harmadik helyen a Közép-afrikai Köztársaság áll, itt az elektromos áramhoz jutás, illetve a vállalkozás elindítása igencsak problematikus. A második helyen Líbia áll, az ország az építkezési engedélyek kiadása, az ingatlanok bejegyzése, illetve a kisebbségi tulajdonosok védelme területén áll cudarul. A legrosszabb állam a vállalkozóknak az afrikai Eritrea, az országban az építkezési engedélyek kiadása, a hitelhez jutás és az ingatlanok bejegyzése súlyos gondokkal terhelt.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.