szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Csillagászati összegű kártérítést úszott meg egyelőre egy budapesti szálloda, amelyet egy spanyol cég perelt be védjegybitorlás miatt - közölte a napi.hu. A másodfokon ejtett kártérítésből csaknem kijönne a paksi atomerőmű bővítése.

Csaknem 2500 milliárd forintos kártérítést kellett volna fizetnie a Dohány utcai Continental Hotel Budapest tulajdonosának, a ZeinaHotel Szolgáltató Kft.-nek egy 2011-ben kezdődött perben, amelyet a spanyol De Diseno Textil S.A., azaz az Inditex-csoport indított ellene védjegybitorlás miatt - közölte a napi.hu.

A spanyol cég szerint a hotel korábban jogtalanul használta a Zara márkanevet. A perben 2012 májusában született elsőfokú ítélet, amely szerint a szálloda tulajdonosának összesen 2 474,639 milliárd forintos kártériítést kellett volna fizetnie, amelyből a napi.hu szerint 170 stadion vagy hat budapesti négyes metró jött volna ki, de fedezni lehetne belőle a teljes paksi atomerőmű-bővítést is.

A szállodát egyébként arról lehet ismerni, hogy az egykori Dohány utcai Hungária fürdő helyén áll - amelynek bejáratát a hotel építése során felújították - és a tetetjén egy úszómedencét is kialakítottak.

continentalhotelbudapest.com

A csillagászati összeg úgy jött ki, hogy az elsőfokú bíróság a ZeinaHotel Szolgáltató Kft.-t a védjegybitorlás miatt napi 10 ezer forintos pénzbírsággal sújtotta, azzal a megkötéssel, hogy ha nem fizetnek, az összeg minden hónapban a duplájára emelkedik. A kft a fizetésre és a névjegybitorlás beszüntetésére két hónapot kapott, így a bírságot 2012. július 12-től kezdték számolni.

A kft fellebbezett a döntés ellen és megváltoztatta a szálloda logóját is. Tavaly november végén a Fővárosi Törvényszék, mint másodfokon eljáró bíróság hatályon kívül helyezte az elsőfokú ítéletét és a gigabüntetést is, egyúttal a bíróságot új határozat hozatalára utasította, így a cégnek egyelőre csak 305 500 forint perköltséget kellett kifizetnie.

A pénzbírságot nem is tudná kifizetni a hotel tulajdonosa, amely időközben felszámolás alá került - tette hozzá a napi.hu. A felszámolást tavaly szeptember 24-én rendelte el a Fővárosi Törvényszék az egyik hitelező még 2012 májusában benyújtott kérelmére. Ezt követően avatkozott be a magyar kormány, amely november 21-én stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté miősítette az arab magánszemélyek érdekeltségében lévő céget.

A tulajdonos Mazen Al Ramahi értetlenül áll a felszámolás előtt, szerinte a cége kötelezettségeit rendre teljesítette és nem volt elmaradása a munkabérekkel és járulékokkal sem - közölte a portál, amely szerint a vállalkozás stratégiaivá való minősítésének okairól továbbra is csak találgatni lehet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!