szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. elnök-vezérigazgatója, Baji Csaba csütörtökön kezdeményezte munkaviszonyának június 29-i hatállyal, közös megegyezéssel történő megszüntetését, és egyben lemond minden MVM csoportban betöltött tisztségéről - közölte a társaság.

Baji Csabát, az MVM Csoport elnök-vezérigazgatóját 2010. július 31-én nevezték ki az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatójának. Csaknem öt évet töltött ebben a pozícióban, ezzel az MVM Csoport eddigi legtovább hivatalban lévő első számú vezetője.

Horváth Szabolcs

Korábban a HVG arról számolt be, hogy Baji Csaba e-mailben kapta meg a felmondását a napokban és Csiba Péter válthatja a vezetői poszton, aki korábban a GDF Suez Energia Magyarország Zrt. általános vezérigazgatója volt.

Baji Csaba menesztését a lap szerint már hónapok óta biztosra vették a piacon, és nem azért, mert az MVM az előző évi 32 milliárd forintos adózott eredmény után tavaly csaknem 8 milliárdos veszteséget hozott össze, hanem mert egyike a Simicska Lajos főoligarchához közel állóként elkönyvelt állami cégvezetőknek.

Tegnap az MVM úgy reagált a HVG értesülésére, hogy vezető tisztségviselőkről minden esetben kizárólag az MVM közgyűlése dönt. Azt írták, a cég következő, június 29-i közgyűlésének két napirendi pontja közül az egyik a következőkről szól majd: "igazgatóság tagjainak/vezető állású munkavállaló(k) jogviszonyának megszüntetése, jogviszony létesítése, díjazás megállapítása, döntés személyi kérdésekben".

A Baji Csaba lemondásáról szóló csütörtöki közlemény hosszasan méltatta az elnök-vezérigazgató eddigi munkáját.

Azt írták, az ő szakmai irányítása alatt az MVM csoport az energetikai szektor megkerülhetetlen szereplőjévé, Magyarország egyik legjelentősebb energetikai társaságcsoportjává vált és a tevékenységét a Nemzeti Energiastratégiával összhangban mindenkor a gazdaságpolitikai célok elérése érdekében végezte.

Az elmúlt öt évben az MVM megvásárolta és integrálta az E.on gázüzletágát, amelyet sikeresen működtet, illetve a társaság megkezdte a paksi atomerőmű bővítésének előkészületeit és létrehozta a Paks II. társaságot - sorolták az eredményeket. 

Ezen kívül az atomerőmű 1. és 2. blokkja megkapta az üzemidő-hosszabbítási engedélyeket, továbbá a fukusimai eset után elvégzett stressz-teszt a paksi atomerőmű biztonságos működését példaértékűnek minősítette. A Mavirnál pedig megvalósult a teljes átviteli hálózat távvezérléssel történő irányítása, emellett az MVM OVIT jelentős külföldi projekteket nyert el és menedzsel sikeresen - tették még hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!