Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az elmúlt négy és fél évben a revizorok és a pénzügyőrök mintegy 4 milliárd forint bírságot szabtak ki szabálytalan foglalkoztatás miatt – summázta a feketmunkával kapcsolatos tapasztalatait a NAV. Tipikus eset, hogy a dolgozó egyszerűsített foglalkoztatottként történő bejelentése csak az ellenőrzés közben történik meg.
A feketemunka a sok alkalmazottal működő gazdálkodóknál fordul elő a leggyakrabban – írta ellenőrzési tapasztalatairól a NAV.
A közlemény szerint az adóhatóság 2011 óta százezernél is többször vizsgálta a munkaadóknál a foglalkoztatást, az ellenőrzéseknél pedig a közérdekű bejelentések információit is felhasználta.
A legjellemzőbb jogsértés, hogy a munkáltató egyáltalán nem, vagy csak későn jelenti be a foglalkoztatást, sokszor pedig a bejelentésre ugyan megtörténik, de nem a valós munkaidőről szólnak a leadott adatok.
A legtöbb szabálytalanság az egyszerűsített foglalkoztatásnál fordult elő. Tipikus eset a NAV szerint, amikor a dolgozó azt állítja, hogy munkáját egyszerűsített foglalkoztatottként végzi, miközben a bejelentése csak az ellenőrzés után, vagy közben történt meg.
Olyan is előfordult, hogy az alkalmazott azt sem tudta megmondani, hogy milyen jogcímen dolgozik az adott munkaterületen, de az ellenőrzés után egyszerűsített foglalkoztatottként jelentik be.
Az elmúlt évek tendenciáinak megfelelően továbbra is jellemzően a mezőgazdasági idénymunkánál, egyéb szezonális munkáknál, a vendéglátóhelyeken, strandon, piacon, a termelő- és feldolgozóiparban és különböző szolgáltatási ágazatokban, fuvarozócégeknél, valamint építőipari vállalkozásoknál találnak gyakori visszaéléseket.
A feketefoglalkoztatás a munkavállalóknak is problémát okozhat, akit ugyanis munkáltatója nem jelent be, annak veszélybe kerül a nyugdíja, nem kaphat táppénzt, ha megbetegszik, és hiteligényléskor hiába kér jövedelemigazolást a NAV-tól – tették hozzá.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az Alzheimer-kór sokkal több nőt érint, mint férfit. Ennek oka nem az, hogy a nők tovább élnek, hanem a hormonháztartásuk sajátossága. Megfelelő életmóddal azonban a kognitív képességek hanyatlása megelőzhető – állítja új könyvében Lisa Mosconi agykutató.
A külügyminisztérium pályázatán egy eleve gyanús cég nyert.
A miniszter korábban azt mondta, nincs betiltva a Pride.