Már egyáltalán nem marad Svédországban üzeme az Ericssonnak

140 éves svédországi gyártás végére teszik ki a pontot, az Ericsson-termékek egyikét sem fogják már Svédországban gyártani.

  • MTI MTI
Már egyáltalán nem marad Svédországban üzeme az Ericssonnak

Utolsó svédországi üzemei bezárására készül szerkezetátalakítási programja keretében a világ legnagyobb mobil hálózati berendezéseket gyártó vállalata, a svéd Ericsson. 

A Svenska Dagbladet csütörtöki beszámolója szerint az Ericsson a Boras és Kumla városokban működő üzemei bezárásával 140 éves svédországi gyártás végére tesz pontot. Az üzembezárás 3 ezer munkahely megszüntetésével jár. Az Ericsson világszerte 120 ezer alkalmazottat foglalkoztat, ebből 17 ezret Svédországban. 

Per Norlander, az Ericsson üzemi szakszervezetének képviselője viszont a svéd közszolgálati rádiónak úgy nyilatkozott, hogy az üzemek bezárásáról még nem mondták ki a végső szót. Az Ericsson a lapértesülést csak annyiban kommentálta, hogy szerkezetátalakítási programja keretében világszerte létszámcsökkentést lesz kénytelen végrehajtani, és ebből a svédországi tevékenység sem maradhat ki. 

Az Ericsson júliusban jelentette be szerkezetátalakítási programját, mivel az iparosodott országokban már szinte teljesen kiépített, közel telített negyedik generációs (LTE) mobil hálózati piac nem jelent számára növekedési potenciált. Az üzlet fellendülésére legkorábban az ötödik generációs hálózati infrastruktúra kiépítésével párhuzamosan lehet számítani, ez azonban 2020 körül várható. Mindemellett egyre jobban szorongatják a mobil hálózati piacon az Ericssont kínai konkurensei is.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.