Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Közel kétszázezer forintba kerül egy éjszaka, de Trump itt töltötte élete első négy évét.
725 dolláért, azaz jelenlegi árfolyamon 192 344 forint éjszakánként bárki kiveheti az Airbnb-n Donald Trump amerikai elnök gyerekkori otthonát - számol be a New York Times, amelynek egy riportere el is ment letesztelni a szállást.
A kétszintes Tudor-kort idéző házat Donald Trump apja, Fred C. Trump építette 1940-ben. A házban eredetileg valószínűleg csak három hálószoba van, ma már négy, a család ugyanis gyorsan gyarapodott: Donald 1946-ban negyedik gyerekként született, amikor pedig 1948-ban öccse, Robert is megszületett, a család végül 1950-ben egy nagyobb házba költözött. Az akkor már jómódú Trump-apuka megvette a ház mögötti telkeket, ahova egy 23 szobás villát építtetett.
A jelenlegi amerikai elnök így az Airbnb-n kínált házban mindössze élete első négy évében lakott, egy szemfüles vállalkozó viszont meglátta a lehetőséget az épületben. A befektető, Michael Davis 2016-ban a választások után mindössze 1,4 millió dollárért vette meg a házat, majd hamar továbbadta egy ismeretlen tulajdonosnak egy millió dollárral többért, jelenleg pedig visszabérli tőle havi 4 ezerért.
Az épületből egyfajta kegyhelyet csináltak - a New York Times riporterének beszámolója szerint a házban egy vörös és arany nappali, egy amerikai zászlóval letakart ebédlőasztal fogadta, emellett pedig számos, a felnőtt Trumpra emlékező/emlékeztető tárgyat helyeztek benne. A falon Trumpot ábrázoló képek lógtak, egykori róla szóló magazinok bekeretezve, sőt, egy kartonpapírból kivágott egészalakos Trump-figura is volt az egyik szobában.
Az emeleten az egyik szoba elvileg Trump gyerekszobája volt, egy másikban pedig a falra ki is írták, hogy feltehetően abban a szobában fogant meg a leendő elnök.
A szállás egyébként a borsos ára ellenére közel sem 4 csillagos, sőt, amikor a riporter ott volt, gáz, vagyis meleg víz sem volt az épületben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.