Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Három és fél éves csúcson van a vállalkozások beruházási hajlandósága, a középvállalkozások fejlesztési szándéka 73 százalékról 91 százalékra, a kisvállalkozásoké 53 százalékról 66 százalékra ugrott, ezzel szemben a mikrovállalkozások fejlesztési kedve 57 százalékról 54 százalékra mérséklődött.
Az ipari, építőipari cégek az átlagnál magasabb arányban, 71 százalékban terveznek fejlesztést, miközben a többi szektor közel azonos mértékben tervez beruházást – derül ki a K&H kkv bizalmi index hétfőn közzétett legfrissebb adataiból. A szolgáltató szektorban ez az arány 60 százalék, a kereskedelemben 52 százalék, a mezőgazdaságban pedig 57 százalék.
Az elemzés alapján a következő egy év beruházásait elsősorban a gépek, berendezések (34 százalék) és az informatikai fejlesztések (33 százalék) pörgethetik fel, a gépjárműpark korszerűsítése 26 százalékkal stabilan tartja harmadik helyét, de egyre többen készülnek ingatlanberuházásokra is, az ebben gondolkodó cégek aránya év elejéhez képest közel négyszeresére, 19 százalékra nőtt.
A fogyasztás bővülése és az uniós pályázatok hozzájárulhatnak a fejlesztések szinten maradásához vagy további emelkedéséhez is, jelenleg a kkv-k eszköz- és szoftverbeszerzésre irányuló 17 milliárd forintos keretösszegű pályázatát érdemes figyelni – írta az MTI.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.