Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Meg is kezdődött az átalakulás a svájci cégnél, amelyik a világon elsőként gyártott táblás csokoládét.
A Nestlé eladta amerikai édességüzletágát a Ferrerónak – jelentette be a svájci cég. Az üzlet 2,8 milliárd dollárért köttetett meg, ám a fő indok nem a pénz lehetett. A világ legnagyobb élelmiszergyártója nem akart harcolni olyan versenytársakkal, mint a Hershey, a Lindt vagy a Mars.
A Ferrero számára viszont kiváló lehetőség kínálkozik a 300 milliós kulcspiacon, ahol tavaly két másik hasonló üzletet is kötött – jegyzi meg a Reuters. A Nutella családi tulajdonban levő gyártója ezzel a világ harmadik legnagyobb csokoládégyártójává lép elő.
A Nestlé ugyanakkor egy másik indokot is előhúzott az ügyletnél: szeretne az édességek helyett az egészséges és tápláló élelmiszerekre koncentrálni. Mindez komoly váltást jelezne attól a cégtől, amelyik az 1800-as években a világon elsőként gyártott táblás csokoládét. Azt ugyan jelezték: az Egyesült Államokon kívüli édességpiacról nem kívánnak kivonulni, elemzők azonban úgy látják, a mostani eladást újabbak követhetik, miközben a Nestlé nagyobb szeletet hasíthat ki az egészségpiacon. Erre utal, hogy decemberben 2,3 milliárd dollárért felvásárolta a cég az Atrium táplálékkiegészítő-gyártót.
(Reuters)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.