Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Ha minden igaz, egy szellemházzal kevesebb lesz nemsokára Budapesten.
Felállványozták a Köztársaság téren az egykori MSZP-székház melletti pártszékházi épületet és elkerítették a homlokzat előtti részt. Az épület teteje már nincs meg.
A II. János Pál pápa téren a 26-os és a 27-es számú épületek közül a 27-est építették fel korábban. A háromemeletes épületben eleinte lakások voltak, majd ott működött egykor a Reichsdeutsches Haus, később a kommunista párté lett. Mellé húzták fel 26-os számmal azt az irodaházat, amely később az MSZP székháza lett.
Az Urbanista tavaly szeptemberi cikke szerint 1956-ban már volt átjárás a régi 27-es és az új 26-os épület között. A 26-os helyén korábban egy kétszintes ház volt. A helyére felhúzott négyemeletes irodaházat a háromemeletes, régi szomszédhoz igazították.
A 26. szám alatti MSZP-székházat 2007-ben adták el a szocialisták, és azóta pusztul, bár voltak tervek a hasznosítására. A vevő a Parkview Hotel volt, amelynek tulajdonosaként a dublini bejegyzésű Rollet Ltd volt feltüntetve. Az ír hátterű cég megvette a 27. szám alatti, a székházzal egybefüggő ingatlant is, az egybeépült két ingatlanért összesen 1,6 milliárd forintot fizetett.
A tervekben az irodaházak helyett négycsillagos hotel szerepelt, de a Parkview nem fogott fejlesztésbe, hanem 2011-ben továbbadta az ingatlant a Starline Hungary Kft.-nek. Végül semmilyen építkezés nem kezdődött el, és 2013-ban mind a Parkview, mind a Starline felszámolás alá került.
A Világgazdaság tavaly márciusban írta meg, hogy a felszámolási pályázaton értékesített MSZP-székházat a vele egybeépített épülettel együtt 530 millióért vitték el. Ecsédi András, a Parkview Hotelt felszámoló Crac-Org Zrt. felszámolóbiztosa a vevő kilétét a felszámolási szabályokra hivatkozva nem árulta el.
A HVG tavaly szeptemberben írt arról, hogy négy libanoni üzletember ingatlanfejlesztő cégének, a Red.hu Kft.-nek a tulajdonába került májusban egy tavaly decemberben alapított vállalkozás, a Vision BP26 Kft., amelybe alig egy hónappal a vétel előtt apportáltak egy budapesti ingatlant, a II. János Pál pápa téri volt pártszékházat. A Vision BP26 vételárát nem árulták el, és a terveikről is csak annyit közöltek: elképzeléseik nem véglegesek, de lenyűgöző, vegyes összetételű lakóingatlant álmodtak a területre.
Az Urbanista kérdésére tavaly szeptemberben a józsefvárosi önkormányzattól azt válaszolták: a 27-es számú épületre jogerős bontási engedélyt adtak, ami nem érinti a 26-os szám alatti volt székház épületét.
Azt nem tudni, hogy a 27-es számú épület elé felhúzott állvány pontosan milyen célt szolgál: a bontáshoz építették vagy esetleg mégis lesz olyan rész az épületből, amit meghagynak.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.