Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összeomlani látszik a globális használtruha-kereskedelem, épp azért, mert egyre nagyobb a felesleg. Magyarország a kilencedik legnagyobb importőr.
Ugyan globálisan négymilliárd dolláros a használt ruhák piaca, óriási bajban lehet ez az üzletág – olvasható az e heti HVG Gazdaság rovatában. Már jól látszik: a 2014 óta tartó visszaesés nem csak néhány év negatív kilengése, hanem komoly trendforduló.
Ennek egyik fő oka az, hogy a nemzetközi használtruha-forgalom kétharmadát felvevő Afrika korlátozni kezdte a behozatalt. És nincs vége: hat fekete-afrikai ország például 2019-től teljesen meg fogja tiltani a használt ruhák és cipők importálását, hogy támogassák a saját iparukat.
A hivatalos magyarázat szerint a bálás piacok és boltok miatt munkahelyek százezrei szűntek meg. Sokan azonban úgy látják: infrastruktúra, jó alapanyag és szakképzett munkaerő nélkül nincs értelme a textilipar felélesztéséről beszélni. Ráadásul sokan vannak, akik csak olcsón tudnak vásárolni: Fekete-Afrika lakosságának 80 százaléka használt ruhát hord.
A másodkézből öltözködésnek van gazdasági észszerűsége: a láncban majdnem mindenki nyer. Igaz, a segélyszervezeteknek leadott ruhák maximum ötöde jut el a rászorulókhoz ingyen, a többit kereskedők veszik meg. Magyarországra tavaly 18 milliárd forint értékben hoztak be használt ruhákat, ezzel világszinten a kilencedik helyen állunk.
Részletek az e heti HVG Gazdaság rovatában.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.