Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Paul Polman vezérigazgató szerint döntésükbe nagy szerepe volt annak, hogy Hollandiában hamarosan eltörlik majd az osztalékadót.
Rotterdamba helyezi székhelyét az Unilever, a londoni központ pedig visszalép a rangsorban – jelentette be a brit-holland élelmiszeripari és vegyipari konszern csütörtökön.
Az egyebek mellett Dove szappanokat, Axe dezodorokat és Lipton teákat forgalmazó konszern, a harmadik legnagyobb brit vállalat megtartja londoni központját is, de a rangsorban a rotterdami mögé lépteti vissza.
A két önálló jogi személyre, a holland Unilever N.V. és brit Unilever Plc cégekre épülő anyavállalati struktúrát az amerikai Kraft Heinz konszern által indított 143 milliárd dolláros akvizíciós kísérlet után vette felülvizsgálat alá az Unilever. A választás elsősorban azért esett Rotterdamra, mert a holland törvények nagyobb védelmet biztosítanak az ellenséges akvizíciós kísérletekkel szemben.
A konszern az új rend szerint négy helyett három divízióra oszlik és ebből kettőnek az irányítását látja el London, a konszern központja azonban Rotterdam lesz. A kozmetikai és higiéniai cikkekkel (Beauty and Personal Care) foglalkozó divízió és a háztartási vegyipari (Home Care) divízió központja Londonban lesz, az élelmiszeripari divízió (Foods and Refreshments) központja pedig Rotterdamban.
Az Unilever-részvény jegyzése az új struktúrában is megmarad a londoni, az amszterdami és a New York-i tőzsdéken.
A konszern vezérigazgatója Paul Polman hangsúlyozta, hogy a költözés nem függ össze a Brexittel.
"A döntés a következő harminc-negyven évről szól, és nem lehet napi politikai kérdésekkel összefüggésbe hozni" – nyilatkozta egy holland tévécsatornának. Jelezte ugyanakkor, hogy a döntésben nagy szerepe volt az osztalékadó tervezett hollandiai eltörlésének is. Közölte: a szervezeti változás nem lesz hatással a 7300 brit és 3100 hollandiai alkalmazott munkahelyére.
A holland jobbközép kormány az osztalékadó eltörlésével a nemzetközi nagyvállalatok számára kívánja vonzóbbá tenni az országot. Az adó eltörlése azonban 1,4 milliárd euró bevételtől fosztaná meg a költségvetést és ezért a parlamenti ellenzék heves ellenállásába ütközik.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.