Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hogyan változik a diák társadalombiztosítási helyzete, ha külföldre megy tanulni? Ezt mutatta be az Adózóna.
Az egészségügyi szolgáltatásokra járulékfizetés nélkül jogosultnak számít minden olyan magyar állampolgár, aki a felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali tagozaton tanul. Ez azt jelenti, hogy aki külföldi egyetemen kezdi meg tanulmányait, azt ingyenes egészségügyi szolgáltatás nem illeti meg.
A tanulmányait külföldön kezdő diák két megoldás között választhat. Az egyik lehetőség, hogy megfizeti a havi 7320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, amivel külföldön az Európai Egészségbiztosítási Kártyához kapcsolódó ellátásokat veheti igénybe.
Dönthet úgy is, hogy megszünteti a belföldi lakcímét, így társadalombiztosítási szempontból külföldinek minősül, ugyanakkor nem lesz magyar egészségügyi szolgáltatása sem.
Más annak a diáknak a helyzete, aki már rendelkezik hallgatói jogviszonnyal Magyarországon, ám azt külföldi tanulmányaira tekintettel szünetelteti. Őt megilleti az egészségügyi szolgáltatás a hallgatói jogviszonyának a szüneteltetése alatt is.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint most a hatóságokon és az igazságszolgáltatáson a sor, hogy „szépen, finoman” tegyék a dolgukat.
Milyen autó képes erre egyáltalán?