Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Szilícium-völgyi techóriások alkalmazottainak negyede megbánta, hogy ott dolgozik.
A felmérést az Uber, Microsoft, Facebook, Intel, Apple, Amazon és még egy tucat másik Szilicium-völgyi techcég összesen 10 ezer alkalmazottjának megkérdezésével végezték. Bizonyos cégeknél „ijesztő számban nyilatkoztak úgy válaszadók: megbánták, hogy elvállalták ezt a munkát” – írta az Inc.
Összességében a megkérdezettek 23,4 százaléka helyezkedett erre az álláspontra. A legjobban a Facebook teljesített, ott az alkalmazottak 12 százaléka vélte úgy, kár volt elvállalnia a munkát a cégnél, dobogósok lettek még Google-nél és LinkedInnél is.A legrosszabbul a Snapchatnél érzik magukat a dolgozók, ott a megkérdezettek 39,2 százaléka értett egyet a fenti állítással.
A cégnél egyébként márciusban komoly leépítések voltak, 120 mérnöktől és 100 értékesítőtől váltak meg. A Bloomberg szerint a cég megkérdőjelezhető stratégiát követ, és nem felelnek meg a befektetők pénzügyi elvárásainak.
Az Oracle-nél a dolgozók 34,1, az Intelnél pedig 32 százaléka bánta meg döntését. A Blind egy korábbi felmérésben arra kereste a választ, jellemző-e az önbizalomhiány és a bizonytalanság a techvállalatok dolgozóinál. Arra a kérdésre, hogy „Szenved-e ön imposztor szindrómától?”, a megkérdezett 100 ezer fő 58 százaléka válaszolt igennel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.